Biznes

Terminal przeładunkowy dla DB Schenker powstanie na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”

pnt rzeszów dworzysko db schenker panattoni terminal przeładunkowy

Panattoni zrealizuje kolejny terminal przeładunkowy dla DB Schenker, podała spółka. Obiekt o powierzchni ponad 6 tys. m2 powstanie na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Deweloper dostarczy inwestycję w styczniu 2021 roku.

W celu optymalizacji operacji logistycznych DB Schenker skorzysta z inteligentnego systemu wymiarowania dla ładunków – MetriXFreight, który zapewnia ich dokładny pomiar oraz nowej platformy online do obsługi przesyłek – Connect 4.0. Inwestycja powstanie na 4,5-ha działce. Powierzchnia obiektu to 6 071 m2, z czego 5 275 m2 zajmie hala, a 725 m2 zostanie przeznaczonych na część biurową. DB Schenker będzie miał do dyspozycji 57 doków oraz 200 miejsc parkingowych (w tym 30 dla pojazdów TIR i 13 dla VAN), podano.

„Nasi klienci wciąż podnoszą nam poprzeczkę, a my robimy wszystko, aby być dla nich operatorem pierwszego wyboru. Wdrażamy nowe technologie i systemy, które podnoszą jakość obsługi. Inwestujemy w nowoczesną infrastrukturę. Wzmacniamy naszą logistyczną sieć w całej Europie, także w Polsce. Ruszamy z budową nowoczesnego, ekologicznego obiektu na Podkarpaciu. Jeszcze w tym roku otworzymy nowy terminal dla klientów z Lubelszczyzny. Łącznie w nowe terminale inwestujemy w ciągu niecałego roku około 100 mln zł” – powiedział CEO North&East Europe DB Schenker Piotr Zborowski, cytowany w komunikacie.

Terminal DB Schenker w Rzeszowie to kolejna wspólna realizacja DB Schenker i Panattoni.

„Dzięki doświadczeniu i zrealizowaniu ponad 2 mln m2 zgodnie ze standardami zrównoważonego i zielonego budownictwa Panattoni ponownie mogło stać się partnerem DB Schenker, wprowadzając do przedsięwzięcia know-how i zespół doświadczonych specjalistów. Dzięki temu inwestycja przebiega sprawnie, w zaplanowanym terminie, w ramach ustalonego budżetu i w zgodzie z najwyższymi standardami” – dodał CEO Panattoni Robert Dobrzycki.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie.

(ISBnews)

pnt rzeszów dworzysko db schenker panattoni terminal przeładunkowy

Wizualizacja terminala przeładunkowego DB Schenker

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top