Praca

W Dębicy ponownie działa Sąd Pracy

sąd pracy dębica
fot. Powiat dębicki

Dębica/Sąd Pracy. Zainaugurowano wznowienie działalności IV Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym w Dębicy.

Po prawie 12 latach przerwy – spowodowanych likwidacją wydziału – w Dębicy znowu będą rozpoznawane sprawy pracownicze, a mieszkańcy powiatu, którzy doświadczają naruszenia praw w miejscu zatrudnienia, nie muszą już szukać pomocy w Rzeszowie lub innych miastach.

Uroczystość symbolicznego otwarcia Sądu Pracy – który działa już od początku stycznia br. – odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy. Uczestniczył w niej Marcin Warchoł, Wiceminister Sprawiedliwości.

Dwa lata temu złożyłem w Dębicy publiczną deklarację, że dołożę starań, aby przywrócić temu miastu sąd pracy. Dla polityka najważniejsza jest wiarygodność i niezmiernie cieszę się, że spotykamy się tutaj właśnie z okazji otwarcia wydziału pracy – nie krył satysfakcji wiceminister Warchoł, dziękując za wspólne działania w tym kierunku m.in. staroście Piotrowi Chęćkowi, przewodniczącemu rady powiatu Michałowi Maziarce, posłowi Janowi Warzesze oraz byłemu prezesowi dębickiego sądu Waldemarowi Krokowi.

Podczas uroczystości przedstawiono Przewodniczącą IV Wydziału Pracy – SSR Agnieszkę Wilk-Król.

Pod jej nadzorem w dębickiej jednostce rozpoznawane będą sprawy z zakresu prawa pracy obszaru właściwości Sądu Rejonowego w Dębicy oraz z obszaru właściwości Sądu Rejonowego w Ropczycach.

źródło: Powiat Debicki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top