Inwestycje

W Przemyślu wybudują kompleks basenów. W planach hala widowiskowo-sportowa

przemyśl nowy basen kompleks
fot. Wojciech Bakun/Facebook

Przemyśl. Dokonano wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę kompleksu basenów w Przemyślu.

Prace mają być zakończone za dwa lata.

Prezydent Przemyśla, Wojciech Bakun, w trakcie ceremonii powiedział, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace budowlane nad tym projektem.

„Cały kompleks powstanie w ciągu około dwóch lat. Jesteśmy już na ostatnim etapie prac przygotowawczych i projektowych” – podkreślił.

Kompleks basenów będzie kosztował prawie 74 mln zł.

Kompleks basenów powstanie przy ul. Sanockiej, a jego realizację powierza się firmie Texom. Składać się będzie z basenów wewnętrznych, takich jak basen do nauki pływania, basen rekreacyjny i brodzik.

W planach jest również stworzenie saunarium, które będzie zawierać m.in. saunę suchą, mokrą, solną oraz aromatyczną.

Planuje się, że kompleks basenów będzie gotowy w 2026 roku.

Bakun, który startuje w kwietniowych wyborach na drugą kadencję, zapowiedział również budowę hali widowiskowo-sportowej w mieście.

„Chcemy zrealizować ten projekt w ciągu najbliższych 5-6 lat, aby uczynić Przemyśl jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do życia. Powiedzmy sobie jednak szczerze. Budowa takiego obiektu to ogromne wyzwanie i nie będzie ono możliwe bez znaczącego wsparcia zewnętrznego. Bierzemy pod uwagę dofinansowanie ze środków rządowych, samorządowych (samorząd województwa), ale również analizujemy możliwość pozyskania finansowania ze środków europejskich i funduszy szwajcarskich.” – dodał prezydent.

hala widowiskowo sportowa Przemyśl

Wizualizacja

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top