News

W Rzeszowie trwa nabór na dotacje ws. usuwania azbestu

azbest rzeszów dotacja usunięcie wniosek gdzie do kiedy

Do końca stycznia br. trwać będzie nabór wniosków na udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Rzeszowa – poinformował PAP we wtorek Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa.

Dodał, że dotacją objęte będą koszty związane z demontażem wyrobów zawierających azbest, przygotowaniem do transportu, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów na składowisku.

„Formularz wniosku o dotację jest dostępny w wydziale ochrony środowiska i rolnictwa oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miasta Rzeszowa. Ponadto formularz wniosku można pobrać ze strony internetowej urzędu” – zaznaczył.

Informacje związane z naborem wniosków można uzyskać również pod nr tel. (17) 875-41-83 oraz (17) 875-41-86.

Gernand podał, że samorząd Rzeszowa realizuje program usuwania azbestu od 2011 r. „Program ten jest podstawą do pozyskiwania dotacji z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” – podkreślił.

Jak ocenił, program cieszy się zainteresowaniem mieszkańców Rzeszowa. Corocznie wpływa średnio ok. 70 wniosków.

Z danych przekazanych PAP wynika, że w latach 2011-2021 usunięto z terenu Rzeszowa prawie 2,5 tys. ton wyrobów azbestowych. Koszt tej operacji wyniósł ponad 1,2 mln zł, były to pieniądze z dotacji z funduszu ochrony środowiska oraz wkład własny miasta, który wyniósł ok. 422 tys. zł.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top