Inwestycje

W Sokołowie Małopolskim budują Zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych

sokołów małopolski zakład przetwarzania odpadów
fot. PUW w Rzeszowie

Sokołów Małopolski/Zakład Przetwarzania Odpadów. W Sokołowie Małopolskim powstanie Zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Budowa Zakładu wynika z potrzeby zagospodarowania odpadów z gminy Sokołów Małopolski oraz gmin ościennych. Dzięki inwestycji ceny za odpady segregowane z okolicznych terenów będą niższe, zmaleją ceny odbioru odpadów dla właścicieli gospodarstw, zmniejszy się ilość odpadów przekazywanych na wysypiska, powstaną  także nowe miejsca pracy.

W ramach przedsięwzięcia powstaną budynek sortowni, budynek biurowo-socjalny, waga samochodowa, parking dla klientów i pracowników, 8 boksów żelbetowych zadaszonych wiatą, warsztat, plac manewrowy i postojowy dla samochodów ciężarowych, naziemny zbiornik mobilny na olej napędowy oraz hala do demontażu odpadów wielkogabarytowych.

Ukończenie etapu robót budowlanych inwestycji (budowa wszystkich budynków, placów, dróg i pozostałej infrastruktury przedsięwzięcia) planowana jest na koniec 2023 roku.

Dostawa, montaż i uruchomienie wolnoobrotowego rozdrabniacza do odpadów wielkogabarytowych planowana jest na luty 2024 roku. Ostatnim etapem będzie uruchomienie linii technologicznej sortowni odpadów.

Uruchomienie Zakładu Przetwarzania Odpadów w pełnym zakresie jest planowane na II kwartał 2024 roku.

Inicjatywa umożliwi nawiązanie dalszej współpracy z ościennymi gminami w zakresie rozwiązywania problemów zagospodarowania odpadów tych gmin, które nie posiadają własnej infrastruktury technologicznej w tym zakresie (sortownia odpadów).

źródło: PUW Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top