Biznes

Wnioski na dofinansowanie ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych tarcza antykryzysowa

W listopadzie br. podkarpaccy przedsiębiorcy złożyli 131 wniosków na dofinansowanie ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej.

Opiewają one na ponad 7 mln zł dla 1 748 osób – poinformował PAP dyr. Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Tomasz Czop.

Dodał, że przedsiębiorcy złożyli wnioski z powodu m.in. obniżonego czasu pracy, przestoju ekonomicznego oraz na dofinansowanie wynagrodzenia pracowników nieobjętych przestojem.

Jak podkreślił Czop, od uruchomienia Tarczy urząd wypłacił podkarpackim przedsiębiorcom łącznie ponad 475,5 mln zł. „Zrealizowaliśmy 2786 wniosków, które zakładały pomoc dla 125 149 pracowników” – zaznaczył.

Jak wynika z danych WUP, największe sumy zostały wypłacone przedsiębiorcom w maju br. i czerwcu br., było to odpowiednio 106 i 107 mln zł.

Dyrektor WUP przypomniał, że od końca czerwca, po wprowadzeniu tzw. Tarczy Antykryzysowej 4.0, można składać nowe, uproszczone wnioski.

„W stosunku do wcześniejszych nie ma wymogu obniżania wymiaru czasu pracy ani zawierania porozumień z załogą. Jednocześnie wciąż istnieje, równolegle, możliwości ubiegania się wsparcie na dotychczasowych zasadach” – powiedział Czop.

Wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej udzielały również Powiatowe Urzędy Pracy na Podkarpaciu. Do tych urzędów złożono ponad 120 tys. wniosków. Jak zaznaczył Czop, znaczna ich część – ponad 86 tys. to wnioski o mikropożyczki do 5 tys. zł.

Największą liczbę wniosków złożono do urzędów w: Rzeszowie, Krośnie, Mielcu, Dębicy, Przemyślu i Jarosławiu.

Czop podał, że kwota wszystkich wypłaconych przez podkarpackie Powiatowe Urzędy Pracy środków w ramach Tarczy Antykryzysowej wynosi ponad 759 mln zł.

„Zatem łączna kwota wypłaconego wsparcia dla podkarpackich przedsiębiorców w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej od 1 kwietnia br. do końca listopada br. to ponad 1, 2 mld zł” – powiedział Czop. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top