News

30 tys. zł kwoty wolnej od podatku?. „Nowy Polski Ład” to przewiduje. Co poza tym?

kwota wolna od podatku emerytura nowy polski ład

W Programie „Nowy Polski Ład” może znaleźć się propozycja wprowadzenia kwoty wolnej od podatku w wysokości 30 tys. zł oraz emerytury bez podatku do 2,5 tys. zł, podał portal OKO.press

„20 marca PiS ogłosi program odbudowy po kryzysie – Nowy Ład. Jego częścią będą kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł i emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł. To kosztowne pomysły za dziesiątki miliardów złotych. Czekamy na szczegóły programu” – czytamy w portalu.

Jak informował w lutym wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, założenia projektu „Nowego Polskiego Ładu” powinny zostać zaprezentowane na przełomie lutego/ marca.

Zapowiedział, że nowa polityka przemysłowa zawarta w „Nowym Ładzie” powinna wykorzystać doświadczenia biznesu z ostatnich miesięcy w tym m.in. strategię skrócenia łańcucha dostaw w Europie i przenoszenia produkcji z Chin czy Indii na nasz kontynent, a także ogłosił, że spodziewa się trwałego włączenia Funduszu Inicjatyw Lokalnych do programu „Nowego Polskiego Ładu”, tak aby poprzez inwestycje samorządowe rozbudowywać potencjał lokalnych małych i średnich firm”.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top