Inwestycje

61 mln zł dla Podkarpacia na remonty i budowę dróg. Rozpoczął się nabór wniosków

rządowy fundusz rozwoju dróg podkarpackie

Podkarpacie/Budowa i remont dróg.  W województwie podkarpackim ruszył kolejny nabór wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych (RFRDL).

Do podziału jest 61 mln zł.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w czwartek poinformowała o kolejnym naborze wniosków w ramach rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych. Tym razem pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

„Na remonty, budowę, modernizację przejść dla pieszych , chodników ścieżek pieszo-rowerowych przystanków i dojść do tych przystanków” – zaznaczyła wojewoda.

„Pula środków, przeznaczonych na ten cel dla województwa podkarpackiego to jest ponad 61 mln zł” – poinformowała Ewa Leniart.

O pieniądze mogą się ubiegać gminy i powiaty.

„Przyjęliśmy zasadę, że powiaty oraz miasta na prawach powiatu mogą złożyć dwa wioski, a gminy – jeden” – dodał dyrektor wydziału infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie Krzysztof Sopel.

Poinformował też, że gminy będą mogły realizować inwestycje też na drogach powiatowych. „Dodatkowo punktowane będą inwestycje realizowane w pobliżu obiektów (szkół, kościołów, ośrodków zdrowia) w centrum. Jeżeli w jednym wniosku będzie kilka takich elementów jak przejście dla pieszych, ścieżka rowerowa, to też będą punktowane dodatkowo” – zaznaczył dyrektor wydziału infrastruktury w PUW.

Samorządy mają 30 dni na złożenie wniosków, nabór rozpoczął się w czwartek, 2 marca.

Wojewoda Ewa Leniart przypomniała, że w ramach poprzedniego naboru, na Podkarpaciu zrealizowano 94 zadania. ” W sumie 290 przejść dla pieszych zostało już zmodernizowanych, czy wybudowanych” – podkreśliła Ewa Leniart.

Jak dodał Krzysztof Sopel, wszystkie wnioski złożone w poprzednim naborze zostały pozytywnie rozpatrzone i wszystkie samorządy dostały 80-proc. dofinansowanie.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top