Poradnik

Poradnik dla osób planujących zakup tablicy suchościeralnej

Poradnik dla osób planujących zakup tablicy suchościeralnej 7

Nowoczesne biuro pełne jest udogodnień, które znacznie ułatwiają pracę. Obok komputerów wraz z urządzeniami peryferyjnymi, na pewno znajdziemy w nim rozmaite tablice magnetyczne, suchościeralne czy korkowe. Potrzeba przyszpilania i archiwizowania informacji jest w każdym biurze czy urzędzie uciążliwą codziennością. Myli się ten, kto sądzi, że komputer czy smartfon całkowicie przejęły już rolę notatników i tablic. W wielu wypadkach najważniejsze jest nie to, żeby dane zachomikować w pliku, ale żeby były one stale na widoku. Tablice magnetyczne i suchościeralne idealnie idealnie się do tego nadają.

Po pierwsze – do czego jest Ci potrzebna tablica suchościeralna?

Tablica suchościeralna, czyli taka po której pisze się specjalnymi markerami, potrzebna jest nie tylko w biurze. To obowiązkowe wyposażenie firmy spedycyjnej, kurierskiej, sali szkoleniowej czy lekcyjnej, ale także każdego innego pomieszczenia, w którym istnieje potrzeba robienia szybkich zapisków dotyczących tego, co dzieje się podczas pracowitego dnia, albo przez dłuższy czas pracuje się nad rozwiązaniem jakiejś sprawy i co dnia dopisuje nowe informacje do już zanotowanych. Tablica suchościeralna to możliwość nanoszenia małych i dużych zmian w rozkładzie zadań czy planie dostaw towaru bez konieczności burzenia całego zapisu. To także doskonała powierzchnia do notowania efektów burzy mózgów podczas szkolenia czy warsztatów.

Tablica suchościeralna może być na stałe przymocowana na ścianie, ale możemy także wybrać model obrotowo-jezdny. To dwustronna tablica mobilna, którą można wykorzystać wszędzie tam, gdzie jest akurat potrzebna. Na każdej tablicy suchościeralnej zamówić można indywidualny nadruk, np. kalendarz albo planner tygodnia/miesiąca.

Poradnik dla osób planujących zakup tablicy suchościeralnej 8

Po drugie – jaki rodzaj tablicy będzie odpowiedni?

Tablica suchościeralna jest naprawdę dużym udogodnieniem, ale to nie jedyna możliwość. Dobór tablicy powinien być podyktowany realnymi potrzebami oraz funkcjami dodatkowymi, jakie oferują nowoczesne tablice a także ich walorami estetycznymi. Różne rodzaje tablic sprawdzają się w różnych miejscach.

Tablice kredowe

Paradoksalnie to wcale nie klasy szkolne są obecnie naturalnym środowiskiem czarnych kredowych tablic. Tutaj częściej znajdziemy tablice suchościeralne – i to nie jako samodzielne elementy wystroju, ale jako integralną część tablic multimedialnych. Tablice kredowe trzymają się mocno w mniejszych szkołach oraz w młodszych klasach, bo nauka pisania miękką kredą jest wygodniejsza, niż ta przy użyciu mazaków.

Czarne kredowe tablice często spotkamy w punktach gastronomicznych na na recepcjach. Tu przeważa walor estetyczny. Menu albo cennik starannie napisany białą kredą na czarnej tablicy wygląda o prostu bardziej stylowo, niż napisany mazakiem na białej tablicy suchościeralnej – ta ostatnia nieodmiennie kojarzy się z przestrzenią biurową. Także popularne potykacze, czyli reklamy rozstawione wprost na chodniku, często mają formę tablicy kredowej. Na potykaczu znajdziemy zwykle jakieś zabawne zachęcające do wypicia kawy właśnie tutaj albo zakupu produktów po atrakcyjnej cenie.

Wycięta w oryginalny kształt tablica kredowa – domek, drzewo, chmura – to doskonała ozdoba pokoju dziecięcego albo sali w przedszkolu.

Poradnik dla osób planujących zakup tablicy suchościeralnej 9

Tablice szklane

Tablica szklana – po której także pisze się markerami, podobnie jak po tradycyjnej tablicy suchościeralnej – jest o wiele atrakcyjniejsza wizualnie. Tablice produkowane są z bezbarwnego szkła Optiwhite o wysokiej przejrzystości, które praktycznie całkowicie pozbawione jest zielonkawego odcienia. Dzięki temu świetnie przepuszcza ono światło oraz nie zniekształca innych kolorów. Wersja bezbarwna to wyjątkowo stylowa tablica perfekcyjnie wpisująca się w aranżację nowoczesnego open space oraz sprawdzająca się jako element ściany kreatywnej w agencjach marketingowych.

Warto pamiętać, że tablice szklane przeznaczone są wyłączni do użytku wewnętrznego. Starannie oszlifowane, gładkie krawędzie oraz fakt, że wykonane są z hartowanego szkła sprawia, że są bezpieczne dla użytkowników oraz odporne na uderzenia. Tablice ze szkła są odporniejsze na zabrudzenia, niż klasyczne tablice suchościeralne, ale nie mają powłoki magnetycznej.

Tablice magnetyczne

I tablica kredowa, i klasyczna tablica suchościeralna mogą być dodatkowo magnetyczne. Do takiej tablicy przylgną wszelkie magnesy, umożliwiając – obok notowania, oczywiście – przypinanie karteczek z informacjami. Tablice magnetyczne ułatwiają utrzymanie porządku zarówno w dużych przestrzeniach biurowych, jak i w małych biurach czy pokojach. Stają się one zwykle centralnymi punktami informacyjnymi. Wszędzie tam, gdzie przepływ informacji jest warunkiem płynnego i sprawnego funkcjonowania, tablica magnetyczna jest naprawdę pożądanym elementem wystroju pomieszczenia.

Poradnik dla osób planujących zakup tablicy suchościeralnej 10

Po trzecie – na jakie udogodnienia kładziesz nacisk?

Masz już wszystkie niezbędne dane umożliwiające podjęcie decyzji. Teraz zamknij oczy i wyobraź sobie, która z funkcji tablicy jest dla ciebie kluczowa.

Wygodne pisanie i ścieranie

Jeśli znakomita część codziennych notatek jest przez pracowników biura zapisywana, a podczas wszelkich warsztatów i burz mózgów po magnesy sięga się sporadycznie, lepiej postawić na wygodne pisanie i ścieranie. Tablica suchościeralna w wersji klasycznej albo tablica szklana będą najlepszym wyborem. Możemy nawet zaplanować całą ścianę kreatywną – zamiast pojedynczych tablic rozsianych w różnych miejscach, wybierzmy jedną ścianę i niech cała stanie się jedną wielką powierzchnią do notowania.

Możliwość zawieszenia magnesów

Jeśli zauważymy, że na ogólnodostępnej tablicy więcej jest przypiętych magnesami karteczek niż zapisków, zdecydujmy o zakupie kolejnej. Nowoczesne tablice magnetyczne mogą przecież, gdy zajdzie potrzeba, stać się zwykłymi tablicami przystosowanymi do zapisków markerami.

Po trzecie – jak dbać o tablice, by służyły jak najdłużej?

Tablice suchościeralne oraz szklane trzeba na co dzień traktować odpowiednimi gąbkami bądź ściereczkami z bawełny. Od czasu do czasu sięgamy po specjalne płyny myjące, mające usunąć zastarzałe resztki markerów. Do pisania używamy wyłącznie dedykowanych marketów, bo jeśli użyjemy nieodpowiednich, możemy doprowadzić do powstania trwałych, niemożliwych do usunięcia zabrudzeń.

tablice suchościeralne

W przypadku tablic kredowych oddanych do dyspozycji dzieci warto zwracać uwagę, czy nie sięgają one po zbyt twardą kredę, która może fizycznie uszkodzić warstwę farby tablicowej albo po… kredki woskowe, które zostawiają na tablicy tłustą powłokę uniemożliwiającą pisanie po niej.
Po czwarte – gdzie kupić tablicę suchościeralną?

Sklep Wally to miejsce, w którym wybór tablic naprawdę was zaskoczy. Rozmaitość formatów, kształtów oraz materiałów, z których wykonane są tablice może być przyczyną trudności z wyborem. Jeśli jednak przeczytaliście nasz poradnik, na pewno uda się wybrać model perfekcyjnie dopasowany do waszych potrzeb.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top