News

Ćwiczenie obronne przed budynkiem rafinerii Orlen Południe w Jedliczu (PERUN 2022)

jedlicze ćwiczenie obronne perun 2022
fot. PUW w Rzeszowie

Jedlicze. Pokaz działania administracji publicznej i służb mundurowych w przypadku naruszenia systemu ochrony i bezpieczeństwa obiektów infrastruktury krytycznej to jeden z elementów scenariusza ćwiczenia obronnego pk. PERUN 2022, realizowanego w województwie 22 i 23 września.

Ćwiczenie obronne zostało przygotowane zgodnie z zarządzeniem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, która mówiła o szczegółach przedsięwzięcia podczas briefingu prasowego przed budynkiem rafinerii Orlen Południe w Jedliczu, gdzie został rozegrany epizod praktyczny.

W spotkaniu z mediami uczestniczył również prezes Zarządu Orlen Południe Marcin Rej.

Po briefingu prasowym dziennikarze mieli okazję obserwować jeden z epizodów praktycznych – pokaz działania administracji publicznej, służb i Policji wspieranej przez pododdział Wojsk Obrony Terytorialnej w przypadku naruszenia systemu ochrony i bezpieczeństwa obiektów Rafinerii Orlen Południe – Zakład Jedlicze.

jedlicze ćwiczenie obronne perun 2022

PUW Rzeszów

Drugi epizod dotyczył działań administracji publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem służb weterynaryjnych i sanitarnych w sytuacji działań o charakterze bioterrorystycznym na obiekcie Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB Odrzechowa w miejscowości Rudawka Rymanowska.

W ćwiczeniu wzięli udział przedstawiciele Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, administracji samorządowej z pięciu powiatów (krośnieńskiego, sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego, przemyskiego), rządowej administracji zespolonej, 3 PBOT, ZS Strzelec, Rafinerii Orlen Południe – Zakład Jedlicze oraz Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki Państwowego Instytut Badawczy Odrzechowa.

źródło: PUW Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top