News

Czy będzie waloryzacja 500 plus?

500 plus + waloryzacja
fot. archiwum

Waloryzacja 500 plus. Na ten moment w ministerstwie rodziny i polityki społecznej nie przygotowujemy waloryzacji świadczenia 500 plus – powiedziała w czwartek w Studiu PAP szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg w czwartek w rozmowie z PAP.pl pytana była m.in. o to, czy w resorcie przygotowywane są zmiany w kontekście waloryzacji świadczenia 500 plus. „Na ten moment nie przygotowujemy” – oświadczyła.

Maląg zaznaczyła, że 500 plus przez lata ewoluowało ze świadczenia przyznawanego na podstawie kryterium dochodowego w świadczenie powszechne. Przypomniała, że w tym roku rząd wprowadził dwie nowe formy wsparcia dla rodzin z małymi dziećmi – rodzinny kapitał opiekuńczy i dofinansowanie do opieki żłobkowej. Ponadto cały czas funkcjonują programy „Dobry Start”, „Maluch plus” i „Mama 4 plus”.

Szefowa MRiPS podkreśliła, że kierunki działań ministerstwa w zakresie zwiększenia dzietności i zapewnienia odpowiednich warunków do zakładania rodzin przez młodych ludzi nakreśla przygotowana Strategia Demograficzna 2040.

„To między innymi wsparcie opieki nad dziećmi do lat trzech, zmiany w Kodeksie pracy związane z elastyczną pracą hybrydową, pracą zdalną, mechanizmy łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym, a także polityka mieszkaniowa” – zaznaczyła.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top