News

Czy powstanie spalarnia śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim?

spalarnia śmieci jezioro tarnobrzeskie fcc environment

Stowarzyszenie „Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim” kontynuować będzie protest przeciw realizacji tego przedsięwzięcia w pobliżu tej turystycznej atrakcji.

Jak poinformowała Małgorzata Zych, przedstawicielka organizacji, do tej pory pod petycją w tej sprawie zebrano ponad 3 i pół tysiąca podpisów przeciwników tej budowie.

Ponadto poinformowano o odbyciu licznych spotkań z przedstawicielami instytucji, które opiniują raport o uwarunkowaniach środowiskowych dla tej budowy.

Małgorzata Zych powiedziała, że zdaniem wielu osób taka lokalizacja jest bardzo kontrowersyjna. Usytuowanie spalarni obok terenów rekreacyjnych, nie wpłynie korzystnie na komfort wypoczywających tu osób.

Codziennie bowiem, do powstałej spalarni, będzie przyjeżdżać kilkadziesiąt ciężarówek ze śmieciami z nie tylko z Tarnobrzega, ale i z całej Polski.

Spalarnię śmieci ma wybudować austriacka firma FCC Environment, która chce zainwestować w to przedsięwzięcie około 700 mln złotych.

Jak powiedział Karol Szymik, dyrektor projektów Międzynarodowych firmy, spalarnia śmieci, która ma powstać w Tarnobrzegu będzie spełniać bardzo restrykcyjne przepisy związane z zachowaniem norm środowiskowych. Ponadto jak zaznaczył, spalarnia zlokalizowana tuż przy Jeziorze Tarnobrzeskim nie będzie miała na nie żadnego wpływu.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top