Praca

Dodatkowy i ostatni w tym roku termin rekrutacji do podkarpackich terytorialsów

terytorialsi rekrutacja szkolenia kiedy gdzie ile praca

Ruszył dodatkowy i ostatni w tym roku termin rekrutacji do podkarpackich terytorialsów.

Chętni do podjęcia wyzwania już dzisiaj mogą zgłaszać się do rekruterów lub właściwych terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień. Szkolenie podstawowe rozpocznie się 18 grudnia.

Ostatnie powołanie w tym roku ukierunkowane jest na wszystkie bataliony lekkiej piechoty 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szkolenie odbywać się będzie w trybie weekendowym. Wcielenie skierowane jest w szczególności do osób, które z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w zajęciach prowadzonych jednym ciągiem przez 16 dni.

18 grudnia rozpocznie się zatem szkolenie podstawowe w formie 8×2 dla osób, które do tej pory nie miały styczności z wojskiem i 8-dniowe wyrównawcze, czyli 4×2 dla żołnierzy rezerwy. Zajęcia będą prowadzone weekendowo w soboty i niedziele.

Ochotnicy przed rozpoczęciem szkolenia mogą udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień w celu złożenia wniosku o powołanie do służby lub skorzystać ze znacznie łatwiejszej opcji, jaką jest nawiązanie kontaktu z rekruterem ze swojego powiatu.

Kontakt do wybranego rekrutera można w szybki sposób odszukać pod adresem: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

O powołanie do Wojska Polskiego może ubiegać się każda osoba, która:

  • ukończyła 18 lat
  • posiada obywatelstwo polskie
  • nie była karana za przestępstwa umyślne
  • posiada dobrą sprawność psychofizyczną
  • nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej.

W skład brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku oraz w Przemyślu. Dowódcą brygady jest płk Michał Małyska.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top