News

Egzaminatorzy WORD wznawiają protest. Nie będzie egzaminów na prawo jazdy

protest word egzaminatorzy

Od poniedziałku egzaminatorzy WORD w całej Polsce wznawiają protest. To oznacza, że egzaminy na prawo jazdy nie będą się odbywać – poinformowali przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP.

W poniedziałek, 8 sierpnia rozpocznie się kolejny protest egzaminatorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Protestujący chcą zmian w przepisach dotyczących egzaminów oraz podwyżek.

Przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP, który tworzą egzaminatorzy kandydatów na kierowców, spotkali się w czerwcu z wiceszefem resortu infrastruktury Rafałem Weberem oraz przedstawicielami departamentu transportu w ministerstwie. Efektem ich rozmów była decyzja o powołaniu specjalnej grupy roboczej.

Pierwszy protest egzaminatorów WORD trwał od 4 do 8 lipca i objął 27 ośrodków egzaminacyjnych.

Zamiast stawić się do pracy brali oni urlopy na żądanie lub korzystali ze zwolnień lekarskich. Część ośrodków zmuszona była odwołać wszystkie egzaminy, a część ograniczyć ich liczbę. (PAP)

Protest egzaminatorów WORD: sytuacja na Podkarpaciu

Tylko w przemyskim WORD zaplanowane na dziś egzaminy na prawo jazdy odbywają się normalnie.

W Krośnie nie są przeprowadzane żadne egzaminy na prawo jazdy. Jest to związane z niestawieniem się do pracy egzaminatorów.

W rzeszowskim WORD egzaminy teoretyczne odbywają się zgodnie z harmonogramem. Egzaminy praktyczne w większości zostały odwołane i przełożone również z powodu 60% absencji egzaminatorów – informuje Mirosław Marczak kierownik Działu Egzaminowania.

W tarnobrzeskim WORD z 14 egzaminatorów tam pracujących, rano do prac stawiło się tylko 3 – przekazał nam jego dyrektor Kamil Kalinka. Większość egzaminów praktycznych i teoretycznych się nie odbywa.

Ze spływających do WORD zwolnień lekarskich wynika, że we wtorek i środę sytuacja może wyglądać podobnie. Dlatego przed wybraniem się na egzamin najlepiej skontaktować się z WORD. Natomiast w przemyskim ośrodku egzaminacyjnym wszystkie egzaminy odbywają się zgodnie z harmonogramem. (PR Rzeszów)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top