News

Firma BSH przekazała sprzęt AGD dla uchodźców z Ukrainy

bsh agd ukraina pomoc uchodźcy
Fot. D. Kapała

Nowoczesny sprzęt gospodarstwa domowego od firmy BSH dla uchodźców z Ukrainy trafił do organizacji pomagającym uchodźcom.

68 urządzeń AGD podarowała miastu prywatna firma, a przedstawicielom sześciu stowarzyszeń symbolicznie przekazał w piątek prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Wśród przekazanego sprzętu znalazły się m.in. pralki, suszarki do odzieży, czajniki elektryczne.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podkreślił w czasie uroczystości, że pomoc ze strony lokalnych przedsiębiorców od wybuchu wojny na Ukrainie jest olbrzymim wsparciem dla miasta, które wspólnie z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi opiekuje się uchodźcami.

„Już pierwszego dnia wojny w Ukrainie uruchomiliśmy w naszym mieście punkt pomocy uchodźcom, w którym przez całą dobę, pracowali wolontariusze. Ofiarność i chęć niesienia pomocy obywatelom Ukrainy, którzy musieli opuścić swój kraj, była niesamowita. Jestem dumny z naszych mieszkańców, którzy potrafili zaopiekować się setkami tysięcy osób, które przyjeżdżały przez Rzeszów oraz tymi, którzy postanowili w Rzeszowie znaleźć schronienie” – zaznaczył Fijołek.

Dodał, że udało się także skoordynować pomoc napływającą z całego kraju oraz z wielu europejskich miast.

„Nawiązaliśmy też współpracę z ukraińskim miastami, by lepiej zorganizować pomoc i wysyłać transporty humanitarne tam, gdzie były najbardziej potrzebne. Bardzo ważną rolę odgrywały firmy, które niosły ogromną pomoc materialną potrzebującym, zarówno tam, za naszą wschodnią granicą, jak też tu, na miejscu, w Rzeszowie” – dodał.

Sprzęt przekazała firma BSH. Dyrektor oddziału BSH w Rzeszowie Richard Dalacker zwrócił uwagę na skalę pomocy, jakiej w Rzeszowie udziela się uchodźcom. W marcu, w mieście zamieszkiwanym przez 200 tys. rzeszowian, przebywało nawet 100 tys. obywateli Ukrainy.

„Cieszę się, że nasza pomoc trafia również do Rzeszowa. W BSH wiemy, że udzielenie schronienia dla tak wielu osób to ogromne wyzwanie. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać sprzęt gospodarstwa domowego Urzędowi Miasta Rzeszowa na rzecz pomocy uchodźcom. W BSH stawiamy na społeczną odpowiedzialność biznesu” – powiedział dyrektor.

Urządzenia przekazane w piątek trafiły do: Caritasu Diecezji Sandomierskiej, Stowarzyszenia „Pod Skrzydłem Anioła”, Stowarzyszenia Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko”, Fundacji CREATIVE.pl, Fundacji Sensor i Fundacji Medyk dla Zdrowia.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top