Inwestycje

Gmina Głogów Małopolski wybuduje kolejny parking. Przetarg w toku

parking niwa głogów małopolski pka

Głogów Małopolski. Gmina ogłosiła przetarg na budowę parkingu.

Inwestycja powstanie w ramach projektu „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej – PKA: Budowa i modernizacja linii kolejowych oraz infrastruktury przystankowej”

To będzie trzeci parking, tym razem przy peronie znajdującym się w Głogowie Małopolskim, przy wjeździe na osiedle Wola Cicha. Podobne parkingi przy istniejących peronach użytkują już mieszkańcy osiedla Rogoźnica oraz sołectwa Budy Głogowskie.

W ramach inwestycji obok peronu powstanie parking na 43 miejsca postojowe, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnością. To ostatni z trzech parkingów w formule park & ride (z angielskiego – parkuj i jedź) dla osób, które po zaparkowaniu własnego środka transportu przesiadają się do komunikacji miejskiej.

Mieszkańcy będą mogli zostawić pojazd w bezpiecznym miejscu i kontynuować dalszy przejazd pociągiem w kierunku Rzeszowa lub Kolbuszowej.

Parking powstanie na osiedlu Niwa.

W ramach inwestycji planowane jest również: rozbudowa drogi gminnej, budowa oświetlenia drogi, budowa chodnika z kostki betonowej, budowa przepustu pod skrzyżowaniem, budowa wiaty rowerowej i placu do zawracania, budowa sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudowa sieci telekomunikacyjnej.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top