Biznes

HSW podejmie współpracę z niemiecką firmą RENK

HSW RENK
fot. HSW

HSW/RENK. Huta Stalowa Wola będzie współpracować z niemiecką firmą.

Grupa kapitałowa RENK i jej spółka zależna, RENK America, ogłosiły podpisanie listu intencyjnego z HSW S.A., firmą należącą do PGZ, w celu nawiązania dwustronnej współpracy dotyczącej gąsienicowych wozów bojowych.

Umowa ustanawia strategiczne partnerstwo, mające na celu dostarczanie mobilnych rozwiązań dla produktów HSW S.A.

Zakres współpracy obejmuje dostarczenie niezawodnej technologii oraz zespołów napędowych do wyrobów sygnowanych marką HSW. Dodatkowo, planowane jest rozszerzenie zakresu kooperacji o umieszczenie przyszłej produkcji i badań produkcji w Polsce, w zakładach HSW S.A. lub wybranych oddziałach.

Susanne Wiegand, Dyrektor Generalna Grupy RENK, wyraziła się po podpisaniu umowy: „W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie nie można przecenić roli niezawodnej, zaawansowanej technologii w pojazdach bojowych. Jako liderzy technologii w swoich dziedzinach, HSW i Grupa RENK łączą siły, aby stworzyć synergiczne rozwiązania, zapewniając nie tylko postęp technologiczny, ale również zobowiązanie wobec bezpieczeństwa i dobrobytu naszego narodu i jego obrońców”.

Ted Trzesniowski, Dyrektor Generalny RENK America, dodał: „Ta umowa umożliwia RENK America dostarczanie opłacalnych, a przede wszystkim sprawdzonych w boju rozwiązań dla pojazdów produkowanych przez HSW S.A. Otwiera również nowe perspektywy produkcyjne w Polsce. To porozumienie to kolejny etap współpracy, zarówno obronnej, jak i przemysłowej, między Stanami Zjednoczonymi a Polską”.

Prezes Zarządu HSW S.A. Jan Szwedo dodał: „Ta umowa reguluje potencjalne obszary współpracy między RENK a Hutą Stalowa Wola S.A. Naszym celem jest produkcja i testowanie elementów, takich jak zespoły napędowe, skrzynie biegów i zawieszenia do naszych pojazdów bojowych, w zakładach w Stalowej Woli. Współpraca z RENK pozwoli nam zrealizować tę wizję w najbliższej przyszłości”

źródło: HSW

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top