Poradnik

Jak nauczyć się niemieckiego? 5 największych wyzwań dla początkujących opiekunek

nauka języka niemieckiego dla opiekunek starszych osób w niemczech

Nieznajomość niemieckiego nie jest przeszkodą do podjęcia pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech. Wystarczy zaznajomić się z podstawowym słownictwem, które będzie wykorzystywane na co dzień w tej pracy i poznać zasady gramatyki i wymowy. Chociaż pierwsze starcie z nowym językiem nie zawsze należy do najprzyjemniejszych, warto przełamać niechęć. Z jakimi wyzwaniami muszą liczyć się osoby, które rozpoczynają kurs niemieckiego?

Niemiecki dla opiekunek – jak się go nauczyć?

Osoby, które chciałyby podjąć pracę w charakterze opiekunki osób starszych, a nie znają niemieckiego, wcale nie muszą rezygnować ze swoich planów zawodowych. Promedica24 daje możliwość uzupełnienia wiedzy językowej: https://promedica24.com.pl/niemiecki-dla-opiekunow/, zarówno za sprawą kursów językowych, fiszek, jak i lekcji niemieckiego w wersji online. To najlepsze sposoby na zaznajomienie się z językiem i poznanie podstawowych zwrotów i wyrażeń, które przydadzą się w codziennej pracy. Choć pierwsze starcie z językiem, dla niektórych osób może być sporym wyzwaniem, opanowanie podstaw, dzięki możliwościom, jakie daje Promedica24, wcale nie będzie takie trudne.

Kurs niemieckiego dla opiekunek – największe wyzwania

Z jakimi wyzwaniami muszą zmierzyć się opiekunki osób starszych, które rozpoczynają kurs języka niemieckiego? Poniżej 5 najpopularniejszych i najczęstszych.

1. Rodzajniki

Rodzajniki muszą pasować do występującego po nich rzeczownika zarówno pod względem rodzaju, jak i liczby i przypadku. Najskuteczniejszym sposobem na przyswojenie sobie rodzajników jest nauczenie się ich razem z rzeczownikami, z którymi występują na pamięć. Dobrym pomysłem jest także zapamiętywanie całych zdań, w których został użyty dany rzeczownik z rodzajnikiem.

2. Czasowniki złożone

Czasowniki złożone mogą okazać się kłopotliwe dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z niemieckim. Pierwsza część takiego czasownika występuje na początku, natomiast druga, na końcu zdania, ale tylko jedna z nich podlega koniugacji. Z tego powodu, kursanci często zapominają o tej drugiej. Tak jak w przypadku rodzajników, tak i czasowników złożonych warto nauczyć się na pamięć.

3. Przedrostki

W języku niemieckim nowe słowa bardzo często są tworzone poprzez dodawanie przedrostków albo przyrostków do słów, które już istnieją. Dla osób, które dopiero zaczynają kurs niemieckiego dla opiekunek, opanowanie wszystkich słów może wydawać się niemożliwe, ale z upływem czasu, będzie można opanować coraz większą liczbę słów.

4. Szyk wyrazów

Błędny szyk wyrazów w zdaniach złożonych to często spotykany błąd podczas nauki niemieckiego. W języku niemieckim, miejsce czasownika jest na końcu zdania złożonego, co dla osób posługujących się na co dzień językiem polskim, przynajmniej na początku, może wydawać się nienaturalne.

5. Wymowa

Ucząc się niemieckiego, opiekunki osób starszych muszą nie tylko opanować podstawy gramatyki i niezbędne słownictwo, ale też nauczyć się odpowiedniej wymowy i akcentowania słów. Sporo problemów przysparza spółgłoska „r”, a także wyrazy z samogłoskami ä, ü, ö.

Nauka języka niemieckiego od podstaw

Przyszłe opiekunki osób starszych, które planują pracować w Niemczech, a nie znają tamtejszego języka, mogą skorzystać z kursu językowego od podstaw, jaki organizuje Promedica24. Program kursu został opracowany w taki sposób, by jak najlepiej przygotować przyszłe opiekunki do pracy. W toku nauki, kandydatki poznają zwroty i słownictwo z zakresu opieki nad osobą starszą, z którymi będą stykać się na co dzień. Zajęcia zawsze prowadzi wykwalifikowany lektor, który pomoże zgłębić tajniki niemieckiego.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top