News

Jakie priorytety ma wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul?

teresa kubas hul
fot. PUW w Rzeszowie

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul przekazała dzisiaj informacje o planach na najbliższą przyszłość.

Chcę stworzyć urząd bardzo otwarty i pracować w taki sposób, by mieszkańcy, także za Państwa pośrednictwem, mieli bieżący przekaż – powiedziała Teresa Kubas-Hul, która urząd wojewody objęła 20 grudnia 2023 r.  

Mówiąc o planach na 2024 r. i nawiązując do aktualnych wydarzeń w regionie, wojewoda zaznaczyła, że priorytetem w jej działaniach będzie bezpieczeństwo.

Udało się zawiesić protest rolników na granicy w Medyce, ale nadal trwa protest przewoźników . To priorytetowe wyzwanie przede mną. Przed nami także otwarcie kolejnego przejścia granicznego w Malhowicach – mówiła Teresa Kubas-Hul, która nawiązała także do realizacji programów wspierających rozwój naszego województwa i sprawy jego mieszkańców.

Będziemy sięgać po środki, które są dostępne dla nas w ramach funduszy zewnętrznych, czy też w ramach tzw. rezerwy celowej budżetu państwa dlatego, że każda złotówka zainwestowana na Podkarpaciu daje ogromną wartość.

Wojewoda mówiła także o szczególnej roli systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, który jest bardzo dobrze zorganizowany, ale wymaga kolejnych inwestycji i nakładów.

Będziemy czynić starania, aby w Rzeszowie powstały kolejne Szpitalne Oddziały Ratunkowe – zapowiedziała.

Wojewoda zaznaczyła także, że urząd będzie otwarty dla mieszkańców Podkarpacia. Zostanie powiększony skład pracowników w biurze prasowym, aby informacje jak najszybciej docierały do społeczeństwa. Nowym rzecznikiem będzie Bartosz Gubernat, dotychczasowy pracownik biura prasowego prezydenta Rzeszowa.

źródło: PUW Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top