Inwestycje

Kolbuszowa rozbuduje ulicę Błonie za prawie 3,6 mln złotych

kolbuszowa ulica błonie
Fot. Gmina Kolbuszowa

Kolbuszowa. Rozbudowa drogi gminnej ulicy Błonie w Kolbuszowej wraz z niezbędną infrastrukturą i urządzeniami budowlanymi będzie kosztować prawie 3,6 miliona złotych.

W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wybrano wykonawcę tej inwestycji.

Burmistrz Kolbuszowej, podpisał umowę z wykonawcą. Realizacja zadania będzie dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wykonawca zobowiązał się do rozbudowy ulicy w terminie nie dłuższym niż 455 dni od daty podpisania umowy.

Zakres prac obejmuje rozbudowę istniejącej jednopasmowej dwukierunkowej jezdni na dwupasmową dwukierunkową, wykonaną z utwardzonego betonem asfaltowym o normalizowanej szerokości 6 metrów, począwszy od granicy obszaru miejskiego aż do skrzyżowania z ulicami Brzozową i Tulipanową, na odcinku przekraczającym 685 metrów.

Robotami objęty zostanie odcinek o długości ponad 925 metrów.

Dodatkowo, powstanie jednostronna ścieżka pieszo-rowerowa, biegnąca od granicy obszaru miejskiego do skrzyżowania z ulicą Narcyzową, która będzie miała długość 903 metry i zostanie wykonana z kostki betonowej. Przebudowane zostaną także skrzyżowania oraz rowy odwadniające.

Istniejące oświetlenie uliczne zostanie zmodernizowane, a także zostaną zainstalowane nowe, energooszczędne źródła światła.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top