Potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki? Zastanawiasz się, czy lepiej w Twoim przypadku sprawdzi się kredyt gotówkowy czy pożyczka online? Wyjaśniamy, jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę na raty i podpowiadamy, co się bardziej opłaca!
Kto otrzyma kredyt gotówkowy?
Chociaż w instytucjach finansowych każdy wniosek o kredyt czy pożyczkę online, rozpatrywany jest indywidualnie, to są pewne uniwersalne warunki, które musimy spełnić, by takie wsparcie otrzymać.
Po pierwsze, im mniej zobowiązań obciąża nasze konto w momencie składania wniosku kredytowego, tym większe są szanse na to, że bank przyzna nam kredyt gotówkowy. Po drugie, istotna jest także nasza historia kredytowa tj. m.in. to czy nie figurujemy w żadnej z baz dłużników. Jeśli znajdujemy się na takiej „czarnej liście”, to na przyznanie kredytu raczej nie mamy co liczyć. Po trzecie, oczywistą przeszkodą w otrzymaniu takiego zastrzyku gotówki, może być również niewystarczająca zdolność kredytowa.
Aby móc ubiegać się o kredyt gotówkowy należy być osobą pełnoletnią i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Należy mieć również wystarczającą zdolność kredytową i dobrą historię kredytową. W większości banków potrzebny będzie także dowód osobisty, numer pesel i polskie obywatelstwo.
Jak dostać pożyczkę online?
Z kolei aby wnioskować o pożyczkę online również należy posiadać odpowiednią zdolność kredytową. „Jako odpowiedzialny i rzetelny pożyczkodawca każdy wniosek rozpatrujemy indywidualnie pod kątem zdolności kredytowej, a decyzje o przyznaniu lub o nieudzieleniu pożyczki, podejmowane są tak szybko, jak to możliwe. Jeśli dotąd terminowo spłacałeś swoje zobowiązania i nie figurujesz w żadnej z baz dłużników, a do tego masz stały dochód, to najprawdopodobniej nasi konsultanci, pozytywnie rozpatrzą Twój wniosek” – zapewniają eksperci z Aasa Polska.
Do otrzymania pożyczki online we wspomnianej instytucji finansowej, konieczne będzie polskie obywatelstwo, dowód osobisty i bycie osobą pełnoletnią (pożyczki przyznawane są osobom w wieku od 20 do 80 lat).
Tym, co łączy kredyt gotówkowy i pożyczkę online jest również fakt, że zarówno jedną, jak i drugą formę finansowego wsparcia, możemy ubezpieczyć.
Co do zasady jeśli staramy się o przyznanie kredytu lub pożyczki, to wnioskując o taką pomoc finansową, powinniśmy zarabiać tyle, aby po spłacie miesięcznej raty, wystarczyło nam na utrzymanie się i uiszczenie innych zobowiązań.
Zdolność kredytową potencjalnego klienta badają zarówno banki, jak i instytucje pożyczkowe.
Kredyt gotówkowy czy pożyczka online?
Podstawą prawną na mocy której banki udzielają klientom kredytów gotówkowych jest ustawa Prawo bankowe z dnia 29 sierpnia 1997 roku.
Jak możemy przeczytać w art.69 wspomnianej ustawy, na mocy zawartej umowy kredytowej, występujący w roli kredytodawcy bank zobowiązuje się do przekazania na rzecz kredytobiorcy na czas oznaczony w umowie, wskazanej kwoty środków pieniężnych, z przeznaczeniem na dowolny cel.
Natomiast obowiązkiem klienta (kredytobiorcy) jest korzystanie z określonej w umowie puli środków pieniężnych przez równie określony czas i zwrot tej kwoty wraz z odsetkami we wskazanych w umowie terminach spłaty. To na kredytobiorcy spoczywa również obowiązek uiszczenia innych kosztów związanych z zaciąganym właśnie zobowiązaniem (np. prowizji).
Do największych takiego instrumentu finansowego jak pożyczka online można zaliczyć fakt, że to łatwy i szybki sposób na podreperowanie domowego budżetu, a związane z tym procesem formalności, ograniczone są do niezbędnego minimum.
Ponadto, podobnie jak kredyt gotówkowy, tak i pożyczka online, należy do grupy zobowiązań finansowych o dowolnym przeznaczeniu, co oznacza, że pieniądze z pożyczki, możemy przeznaczyć na wybrany przez siebie cel.
Więcej informacji o tym, jak wnioskować o pożyczkę online znajdziesz na stronie https://www.aasapolska.pl/szybka-pozyczka-na-raty