Inwestycje

Kto wykona projekt rzeszowskiego aquaparku?

rzeszów aquapark park wodny
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów. Kolejny ważny krok do budowy aquaparku w Rzeszowie

Samorząd Rzeszowa rozpoczął w środę procedurę wyboru firmy, która opracuje projekt aquaparku.

Inwestycja o wartości ok. 200 mln zł na powstać na rzeszowskim osiedlu Staromieście. Obiekt ma się składać m.in. z części krytej oraz basenów zewnętrznych.

O rozpoczęciu procedury wyboru firmy, która ma zaprojektować aquapark, poinformował w środę na konferencji prasowej prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Dziś rozpoczynamy kolejny etap działań, przybliżających nas do realizacji chyba najbardziej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji – budowy rzeszowskiego aquaparku. Konsekwentnie, krok po kroku, zmierzamy do celu. W pierwszej kolejności wyznaczyliśmy najlepszą lokalizację dla takiej inwestycji – tereny na os. Staromieście, następnie przeprowadziliśmy scalanie gruntów. Przystąpiliśmy także do zmiany studium, która umożliwi na Staromieściu powstanie parku wodnego” – mówił.

Fijołek przypomniał również, że wykonane zostały konsultacje rynkowe i opracowano studium wykonalności. Na podstawie studium wybrany został wariant inwestycji, który zakłada, że park wodny będzie składał się z części krytej, z basenów zewnętrznych, a także z dużego saunarium. Teraz zostanie wybrana firma, która opracuje projekt aquaparku.

Samorząd chce wybrać firmę w drodze dialogu konkurencyjnego. Jak tłumaczył wiceprezydent Rzeszowa Dariusz Urbanik, jest to formuła stosowana w szczególnych przypadkach, przy tworzeniu projektów bardzo złożonych, innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie.

Dzięki takiej formule mamy możliwość rozmów z potencjalnymi oferentami, poznania ich pomysłów, skorzystania z ich doświadczenia. Do dialogu mogą stanąć firmy nie tylko z Polski, ale także z całej Europy. Wybierzemy trzy najlepsze, z którymi będziemy rozmawiać o ich pomysłach na tę inwestycję, analizować propozycje. Zależy nam na tym, aby w Rzeszowie powstał obiekty nie tylko atrakcyjny, ale także np. energooszczędny, wykorzystujący najnowsze zdobycze techniki oraz dochodowy” – zaznaczył Urbanik.

Procedura dialogu konkurencyjnego powinna zakończyć się latem przyszłego roku.

Działka, na której powstać ma aquapark ma ok. 6 ha i znajduje się pomiędzy ulicami Warszawską i Welca. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 200 mln zł.

Obiekt, który ma mieć ok. 14 tys. m kw. powierzchni, może powstać za blisko 5 lat. (PAP)

O tym temacie pisaliśmy też tutaj –> Aquapark w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top