Inwestycje

Jakie atrakcje będzie miał aquapark w Rzeszowie? Jest umowa na studium wykonalności

aquapark rzeszów atrakcje miejsce warianty
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

We wtorek w Rzeszowie została podpisana umowa na zrealizowanie studium wykonalności dla budowy aquaparku w stolicy Podkarpacia.

Dokument określi m.in. jakie atrakcje znajdą się w obiekcie. Studium ma być gotowe za 125 dni i będzie kosztować ok. 190 tys. zł.

Jak przypomniał w czasie konferencji prasowej prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, budowa aquaparku była jedną z najważniejszych inwestycji, którą miał w swoim programie wyborczym.

Dodał, że rok temu zorganizował konferencję prasową na ten temat z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem „Zapowiedziałem wtedy zajęcie się takim zadaniem. I szybko rozpoczęliśmy działania. W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy odpowiedni teren pod taką inwestycję. To działki na osiedlu Staromieście, które mają ok. 6 hektarów powierzchni” – podkreślił.

Fijołek powiedział, że przeprowadzone zostały analizy dotyczące funkcjonowania parków wodnych zarówno w Polsce jak i Europie. Po to, aby najlepsze rozwiązania przenieść do Rzeszowa.

Zdaniem prezydenta Rzeszowa, podpisanie umowy na studium wykonalności to krok milowy do powstania pierwszego aquaparku na Podkarpaciu.

Aquapark w Rzeszowie: jakie będą warianty?

Studium wykona firma Agraria z Warszawy, która pod uwagę będzie brać trzy warianty.

Pierwszy to budowa zadaszonego aquaparku, drugi to aquapark z rekreacyjną częścią zewnętrzną, trzeci to aquapark plus część zewnętrzna oraz dodatkowo kryte lodowisko.

Obecny na konferencji wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje Dariusz Urbanik mówił, że samorządowi zależy, że park wodny był „skrojony na miarę oczekiwań mieszkańców, a także na miarę możliwości miasta”. Jego zdaniem obiekt musi pełnić funkcję nie tylko rekreacyjną, ale również edukacyjną.

„Planujemy zastosować tam też najnowsze zdobycze techniki, wykorzystać odnawialne źródła energii i technologie związane z budownictwem pasywnym. Chcemy, aby był obiektem ekonomicznym, ale także nowoczesnym, na miarę XXI wieku” – powiedział Urbanik.

Studium ma być gotowe za 125 dni i będzie podstawą do ogłoszenia przetargu na projekt parku wodnego.

Jak podano na konferencji, szacowany koszt inwestycji może wynieść od 200 do 250 mln zł.

(PAP)

O tym temacie pisaliśmy również tutaj –> Konsultacje w sprawie aquaparku w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top