Poradnik

Leasing samochodu używanego – czy to się opłaca?

Leasing samochodu używanego – czy to się opłaca? 1

Chcesz rozbudować flotę pojazdów o auta używane? Wcale nie musisz wykorzystywać nadwyżek finansowych, aby zakupu dokonać za gotówkę. Także kredyt bankowy nie jest koniecznością. Rozważ leasing samochodu używanego. Poznaj najważniejsze kwestie i oceń, czy faktycznie to się opłaca.

Leasing to zewnętrzna forma finansowania, z której korzysta spore grono przedsiębiorców. Wśród leasingobiorców aż 71% podmiotów stanowią mikro i małe firmy. Chociaż w ten sposób można sfinansować maszyny i inne urządzenia, nieruchomości czy pojazdy transportu ciężkiego, dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim leasing samochodów osobowych. Firmy leasingowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom, umożliwiając finansowanie nie tylko pojazdów fabrycznie nowych, ale i aut używanych.

Leasing samochodu używanego – na jakich warunkach?

Leasing samochodów używanych przyznawany jest na warunkach indywidualnie ustalanych w każdej firmie leasingowej. Różnice mogą być widoczne w aspektach, takich jak:

  • źródło pochodzenia pojazdu,
  • rocznik, od którego może zależeć czas trwania umowy,
  • procedurach,
  • minimalnych kwotach opłaty wstępnej,
  • wysokości miesięcznych rat,
  • wymaganych dokumentach.

Decydując się na Leasing SMARTPLAN na używane auta dostępny w Toyota Leasing, możesz liczyć na:

  • uproszczone procedury – formalności dopełnisz u dealera,
  • finansowanie samochodów do 7 lat (wiek auta + okres leasingu),
  • niską opłatę wstępną – już od 0%,
  • niskie miesięczne raty – nawet o 60% w porównaniu ze standardowym leasingiem.

Dlaczego warto zdecydować się na leasingowanie aut używanych?

Leasing samochodu używanego to forma finansowania, którą warto rozważyć z kilku powodów.

  • Zachowanie płynności finansowej

Niska opłata wstępna i niskie miesięczne raty pozwalają utrzymać płynność finansową na stabilnym poziomie. Nie pozbywasz się nadwyżek kapitału, dlatego możesz z niego korzystać w dowolnym momencie, przeznaczając go na zupełnie inne cele.

Ponadto każdego miesiąca płacisz stałą opłatę – żaden nieprzewidziany wydatek Cię nie zaskakuje. Dlatego z wyprzedzeniem możesz zaplanować miesięczny budżet firmowy.

  • Korzyści podatkowe

Leasing samochodu używanego, podobnie jak leasing pojazdu fabrycznie nowego, pozwala osiągnąć wiele korzyści podatkowych. Miesięczne raty można wrzucić w całości w koszty uzyskania przychodu. Kosztami mogą być też wydatki związane z codzienną eksploatacją auta – tutaj jednak można odliczyć 75% ponoszonych wydatków.

  • Możliwość wymiany pojazdu co 12 miesięcy

Korzystając z leasingu, wcale nie musisz użytkować pojazdu przez kilka lat. Nie musisz nawet decydować się na wykup samochodu. Masz możliwość wymiany auta – już co 12 miesięcy. Dzięki temu Twoja firma będzie dysponować nowszymi i sprawniejszymi pojazdami.

  • Łatwiejsza dostępność

Ubieganie się o leasing jest znacznie łatwiejsze niż wnioskowanie o kredyt samochodowy. Przyznawany jest bowiem w oparciu o uproszczone procedury. Firmy leasingowe często wymagają tylko podstawowych dokumentów finansowych, a decyzja wydawana jest jeszcze tego samego dnia – nawet w ciągu 15 minut. W przypadku deklarowania wysokiej opłaty wstępnej i niskiego wykupu, szansę na leasing mają także przedsiębiorstwa rozpoczynające działalność.

Leasing samochodów używanych może okazać się korzystnym rozwiązaniem. Przeanalizuj wszystkie najważniejsze aspekty i porównaj z innymi formami finansowania. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie leasing okaże się najlepszą opcją dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top