Inwestycje

Nowa Sarzyna: Rusza budowa nowego bloku mieszkalnego. Powstaną 74 mieszkania

nowa sarzyna nowe mieszkania
fot. Kamil Dudzik

Nowa Sarzyna/Nowe mieszkania. Podpisano i symbolicznie wkopano srebrną tubę z dokumentem w miejsce pierwszych fundamentów pod budowę mieszkań.

Przy ulicy Marii Konopnickiej w Nowej Sarzynie dokonano symbolicznego rozpoczęcia budowy poprzez wmurowanie aktu erekcyjnego.

Te mieszkania, to kolejna szansa dla młodych podkarpackich rodzin. Nie mając zdolności kredytowej, płacąc tylko czynsz, będą mogły godnie żyć. Za 18 miesięcy powstanie piękny i nowoczesny budynek, przeznaczony dla 74 rodzin – powiedział Stanisław Kruczek członek zarządu województwa.

Projekt obejmuje budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego o pięciu kondygnacjach nadziemnych oraz jednej podziemnej.

nowa sarzyna mieszkania sim

fot. Kamil Dudzik

Część nadziemna tworzyć będzie przestrzeń dla 74 lokali mieszkalnych. Każde z mieszkań składa się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym, łazienki,  sypialni i dodatkowego pokoju lub pokoi – w zależności od typu mieszkania.

Kondygnacja podziemna będzie stanowiła przestrzeń dla komórek lokatorskich do każdego z lokali mieszkalnych oraz pomieszczeń technicznych budynku.

Budynek będzie składał się z 74 mieszkań w trzech metrażach: 43, 57 i 67 m2.  Oferowane lokale będą praktycznie gotowe do zamieszkania. W łazience zamontowana będzie wanna lub kabina natryskowa, umywalka i miska ustępowa. W kuchni znajdzie się zlewozmywak i czteropalnikowa kuchenka elektryczna. Wykonane zostaną podłogi, pomalowane ściany, wstawiona stolarka drzwiowa. Po stronie najemcy pozostanie umeblowanie i wyposażenie według własnego uznania.

Zaprojektowano mieszkania przystosowane do użytku przez osoby o różnej sprawności, dostęp do budynku z zewnątrz nie ma barier, otwory drzwiowe i przestrzeń komunikacji wewnętrznej pozwala na swobodny przejazd oraz obrót wózkiem inwalidzkim.

Budynek został zaprojektowany z myślą o minimalizowaniu zużycia energii i ochronie środowiska.  

Zaprojektowano w nim instalację fotowoltaiczną z magazynem energii, car porty z instalacją fotowoltaiczną, instalację rekuperacji w każdym mieszkania, wraz z pompami ciepła, które w korelacji zapewnią niskie koszty utrzymania mieszkania.

źródło: Województwo Podkarpackie

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top