Inwestycje

Nowy most w Jarosławiu. Jest zgoda na budowę

nowy most jarosław droga munina sobiecin
Wizualizacja

Nowy most w Jarosławiu będzie nowoczesny i umożliwi szybką przeprawę przez San. Powstanie wraz z odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 865 z Muniny do Sobiecina.

Właśnie została wydana decyzja pozwalająca na realizację inwestycji.

Droga wraz z mostem będzie liczyła prawie 2 km długości i będzie wyprowadzać ruch z Jarosławia w kierunku północnym. Opracowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji zostało dofinansowane z Rządowego Programu Mosty dla Regionów w wysokości ponad 916 tys. złotych. Była to pierwsza inwestycja w historii tego programu ogłoszona do realizacji.

Dzięki wydaniu pozytywnej decyzji przez Wojewodę Podkarpackiego Ewę Leniart na budowę drogi wraz z mostem, Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który będzie odpowiedzialny za inwestycję, przygotowuje już dokumenty do złożenia wniosku o jej dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Projektowanie mostu w Jarosławiu wywoływało sporo emocji społecznych. Jednak w ramach zadania nie przewiduje się rozbiórek budynków, a dzięki budowie dodatkowych zjazdów i jezdni zostanie zapewniony dostęp do przyległych nieruchomości.

budowa nowego mostu w jarosławiu kiedy koniec przebieg

Trasa drogi przecina obszar Natura 2000 „Rzeka San” i przebiega przez tereny zalewowe rzeki San oraz nieużytki rolne.

Początek nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 zlokalizowano na węźle drogowym „Jarosław-Munina” DK 94. W tym miejscu zaplanowano budowę nowych łącznic i dwóch rond w celu zapewnienia możliwości skrętu we wszystkich kierunkach.

Most będzie liczył 624 m z przęsłem nurtowym o długości 100 m. Koniec nowego odcinka drogi zaprojektowano w formie skrzyżowania (rondo) z drogą powiatową w Sobiecinie.

Tutaj pisaliśmy o projekcie nowego mostu w Jarosławiu – Jest umowa na projekt nowego mostu w Jarosławiu

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top