News

Ogólnopolskie Dni Flisactwa 2023 za nami. Zobacz zdjęcia

dni flisactwa 2023 ulanów
fot. Justyna Piekło

Dni Flisactwa 2023/Ulanów. 16 lipca na stadionie i przystani flisackiej w Ulanowie, odbyły się Ogólnopolskie Dni Flisactwa 2023.

Wydarzenie zorganizowane z myślą o miłośnikach kultury, muzyki rozrywkowej, sympatykach flisackiego rzemiosła, smakoszach lokalnych produktów kulinarnych i oczywiście najmłodszych mieszkańcach naszej gminy i gości.

W niedzielny poranek nad zbiornikiem wodnym pod Glinianką odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Ulanów. Do zawodów przystąpiło 17 wędkarzy z kół wędkarskich. Mimo upalnej pogody, ryby nie odpoczywały, co uatrakcyjniło rywalizację. I miejsce zdobył Szymon Żak, II miejsce przypadło dla Damiana Drelicha, a na III miejscu uplasował się Piotr Stasiak.

Ten dzień był ważnym wydarzeniem dla 59 uczniów ze szkół podstawowych z Gminy i Miasta Ulanów. Burmistrz Stanisław Garbacz wraz z gośćmi wręczył najzdolniejszym uczniom stypendia za wysokie osiągnięcia naukowe i artystyczne.

Podczas imprezy odbył się konkurs na Najlepsze gospodynie. Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, do rywalizacji przystąpiło kilkanaście kół, stowarzyszeń i grup nieformalnych, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla swoich okolic.  Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Burmistrz doceniając niezwykłą pasję i szczególny sposób promocji Gminy Ulanów na niwie sportowej przekazał podziękowania, gratulacje i wręczył nagrody pieniężne Małgorzacie Siembida z Borków oraz Szymonowi Żywko z Kurzyny Małej za wybitne osiągnięcia w lekkoatletyce na arenie krajowej i międzynarodowej.

Podczas tegorocznego świętowania atrakcjom nie było końca. Dla najmłodszych czekało bezpłatne wesołe miasteczko, malowanie twarzy, tatuaże, artystyczne rękodzieła w zagrodzie lasowiackiej i wiele innych. Można było także skorzystać z wolnego wstępu do Muzeum Andrzeja Pityńskiego oraz Muzeum Flisactwa Polskiego. O to, aby uczestnicy imprezy nie byli głodni zadbały zaprzyjaźnione stowarzyszenia i KGW, na licznych stoiskach można było spróbować regionalnych potraw.

Było to również święto dla miłośników muzyki rozrywkowej. Dzieci i młodzież z Gminnego Centrum Kultury oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ulanowie zaprezentowały swoje talenty muzyczne, wokalne i gimnastyczne. Z folkowym koncertem łączącym muzykę taneczną z góralszczyzną wystąpił zespół „Future Folk”, a po nim miejscowy Chór Ulanowski wraz z Kapelą Flisacką.

Następnie licznie przybyli miłośnicy muzyki rockowej bawili się z zespołem „Fiver” pochodzącym ze Stalowej Woli i przy koncercie gwiazdy wieczoru – kultowego zespołu „Łzy” istniejącego już ponad 26 lat. Podczas koncertu nie mogło zabraknąć utworu, który wokalistka Sara Chmiel-Gromala odśpiewała razem z publicznością  „Agnieszka już dawno …”.

Organizatorami wydarzenia była Gmina i Miasto Ulanów i Gminne Centrum Kultury w Ulanowie.

Pokaz laserowy zakończył obchody Dni Ulanowa.

ulanów dni flisactwa 2023

fot. Gmina Ulanów

ulanów dni flisactwa 2023

fot. Gmina Ulanów

ulanów dni flisactwa 2023

fot. Gmina Ulanów

ulanów dni flisactwa 2023

fot. Gmina Ulanów

ulanów dni flisactwa 2023

fot. Justyna Piekło

źródło: Gmina Ulanów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top