News

Podkarpackie Centrum Innowacji uruchamia koło naukowe. Ma prowadzić eksperymenty na pokładzie nanosatelitów

Podkarpackie Centrum Innowacji uruchamia koło naukowe. Ma prowadzić eksperymenty na pokładzie nanosatelitów 1

Podkarpackie Centrum Innowacji uruchamia interdyscyplinarne koło naukowe, które będzie prowadzić eksperymenty na pokładzie nanosatelitów.

W planach jest wystrzelenie w atmosferę ziemską trzech takich statków powietrznych, mają krążyć w kosmosie przez 3 lata.

Prezes Podkarpackiego Centrum Innowacji Jacek Kubrak uważa, że to jest najlepszy czas, żeby Podkarpacie włączyło się w rozwój badań i eksploracji przestrzeni kosmicznej. Za kilkanaście lat będzie tak dużo rozwiązań komercyjnych, że dla nowych graczy zabraknie przestrzeni. Dzisiaj wygrywa dobry i ciekawy pomysł, a reszta to jest technika. Wystarczy wiedza, trochę kreatywności i wyobraźni – powiedział Jacek Kubrak.

W planach jest, aby badania prowadzone w przestrzeni kosmicznej dotyczyły m.in. wykorzystania ogniw grafenowych do produkcji energii elektrycznej na orbicie, nawigacji satelitów czy eksperymentów biomedycznych.

Do pracy w kole naukowym kosmonautyki zaproszeni są studenci i doktoranci rzeszowskich uczelni.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek (17.12) o godz .16:45, w Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top