News

Policjanci z Nowej Dęby rozpracowali grupę handlującą narkotykami. Zatrzymano 33 osoby

nowa dęba policja narkotyki

Nowa Dęba/Narkotyki. Działania policjantów z Nowej Dęby, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, zakończyły prowadzone od dwóch lat śledztwo.

Było ono wymierzone w przestępcze środowisko osób zajmujących się handlem narkotykami na terenie województw podkarpackiego i lubelskiego.

W tej sprawie zatrzymano 33 osoby, którym przedstawiono 121 zarzutów. Wobec 4 podejrzanych sąd zastosował areszty tymczasowe.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Dębie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu zakończyli wielowątkowe śledztwo dotyczące grupy osób zajmujących się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

W maju 2021 roku, jeden z patroli policyjnych zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy. Okazało się, że 17-latek siedzący za kierownicą i jego pasażer posiadali środki odurzające w postaci amfetaminy. Policjanci prowadząc dalsze czynności ustalili inne osoby trudniące się procederem narkotykowym.

W śledztwie ustalono, że w latach 2021-2023 dilerzy mogli wprowadzić na rynek ponad 11 kilogramów różnego rodzaju narkotyków tj. amfetaminy, marihuany, mefedronu o łącznej wartości 340 tysięcy złotych.

Środki narkotyczne trafiały na teren województw podkarpackiego i lubelskiego, a następnie były rozprowadzane za pośrednictwem utworzonej w tym celu siatki dilerów.

W sprawie policjanci zatrzymali 33 osoby w wieku od 17 do 40 lat – mieszkańców powiatów tarnobrzeskiego, stalowowolskiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, rzeszowskiego, niżańskiego oraz janowskiego. Podczas przeszukań w mieszkaniu jednego z zatrzymanych, policjanci ujawnili broń gazową oraz 13 sztuk amunicji.

Policjanci przedstawili 33 osobom łącznie 121 zarzutów dotyczących naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz zarzuty z ustawy prawa farmaceutycznego oraz naruszenia przepisów dotyczących broni i amunicji.

W efekcie toczącego się śledztwa, 4 osoby zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy. Środek ten został im przedłużany.

źródło: Podkarpacka Policja

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top