Inwestycje

Przemyśl: trwa budowa Centrum Dowodzenia-Twierdza Przemyśl

twierdza przemyśl centrum dowodzenia
fot. UM Przemyśl

Przemyśl. Odbyła się rada budowy na terenie powstającego Centrum Dowodzenia – Twierdza Przemyśl, inwestycji która jest realizowana w ramach Programu Rozwój Lokalny.

Umowę z wykonawcą robót budowlanych, firmą TEXOM Sp. z o.o. – podpisano w marcu br. i od tego czasu w tym miejscu trwają intensywne prace.

Między innymi przez te miesiące wykonano szereg robót dodatkowych, ale wszystko wskazuje na to, że wszelkie nieprzewidziane prace udało się już wykonać, a prawdopodobnie za kilka tygodni budynek zostanie zamknięty.

Prezydent Wojciech Bakun przekazał, że wykonawcy udało się wykonać dodatkowe izolacje oraz odwodnienie terenu. Kontynuowane są prace przy parkingu, który znajdzie się przy budynku i utwardzeniu terenu wokół, a także prace na dachu i obróbkach jego elementów. Zamontowany został już szyb windy, a prace przy instalacjach wewnątrz są na końcowym etapie.

Przypomnijmy, że Centrum Dowodzenia – Twierdza Przemyśl, zarówno budynek, jak i otaczający go teren są realizowane z uwzględnieniem standardów dostępności; architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno – komunikacyjnej. Także miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych przed budynkiem będą wykonane zgodnie z obwiązującymi przepisami.

Centrum Dowodzenia powstanie w tzw. pawilonie na stoku narciarskim i będzie oferować usługi pragnącym zwiedzić Twierdzę Przemyśl, a także zapoznać się z jej historią, przybliżając okres wielkiej wojny.

Przedsięwzięcie ma na celu wykorzystanie potencjału turystycznego miasta jakim jest Twierdza Przemyśl. Kompleksowa koncepcja zagospodarowania Wzgórza „Zniesienie” wpłynie na rozwój przemysłu turystycznego. Stanie się ono nowatorskim rozwiązaniem muzealnym pełniącym również funkcję kompleksowej bazy obsługi ruchu turystycznego, który wpłynie na rozwój gospodarczy Przemyśla w oparciu o przemysł turystyczny i spowoduje rozwój branży hotelarskiej, gastronomicznej oraz usługowej.

Przedsięwzięcie Centrum Dowodzenia – Twierdza Przemyśl (część inwestycyjna) jest elementem projektu: Razem Zmieniamy Przemyśl”  finansowane ze środków zewnętrznych, w 85% pochodzących z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa w ramach programu Rozwój Lokalny.

źródło: UM Przemyśl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top