Poradnik

SaaS a hurtownie internetowe B2B – dlaczego warto skorzystać z tej opcji?

hurtownia saas oprogramowanie b2b

Handel w sieci bardzo prężnie się rozwija, szczególnie w czasach obecnych. Ciągle powstają coraz to nowe hurtownie i sklepy internetowe, które są zakładane przez doświadczonych przedsiębiorców, jednak rośnie również liczba nowych użytkowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę. W sieci znajdziemy bowiem naprawdę wiele różnych pomocy, które pozwalają na szybkie i bezproblemowe założenie własnego miejsca sprzedażowego, takiego jak hurtownia internetowa w sieci bez żadnych problemów. Istnieje wiele różnych rozwiązań dodatkowo usprawniających tworzenie witryny, takich jak między innymi oprogramowanie Saas. Co to jest i czy warto wybrać je podczas tworzenia hurtowni B2B?

Model sprzedaży B2B – na czym polega?

Model sprzedaży B2B zachodzi wtedy, gdy wymiana biznesowa następuje pomiędzy przynajmniej dwoma podmiotami. Relacja ta zachodzi więc zgodnie z ze swoją nazwą – “business to business”. Platforma hurtowa oparta o tego typu model przeznaczona jest do sprzedaży online pomiędzy klientami biznesowymi. Tego typu rozwiązanie idealnie więc sprawdzi się w przypadku różnego rodzaju hurtowni i producentów.

Platforma B2B to idealne rozwiązanie dla sprzedaży hurtowej

Sklep B2B polega na zintegrowanym systemie sprzedaży hurtowej i obsługi transakcji, za pomocą którego możesz stworzyć własną i prostą w obsłudze hurtownię B2B. Do jej głównych zalet możemy zaliczyć z pewnością szybkość, prostotę i wygodę nawet dla osób niezaznajomionych z tematem. Sprzedaż w systemie B2B umożliwia nam naprawdę szybką realizację i obsługę zamówień.

Hurtownia B2B i jej zalety

Rozwiązanie to oferuje nam naprawdę wiele zalet, takich jak między innymi znaczna automatyzacja, która pozytywnie przekłada się na wyniki sprzedaży. Ograniczamy czas i redukujemy koszty. Mamy bezpośredni wgląd w stan naszego zamówienia. To również sprawny system płatności i na bieżąco aktualizowany system produktów.

Na czym polega model oprogramowania Saas?

Model Saas jest skrótem z języka angielskiego oznaczający “Software as a service”. W tłumaczeniu jest to więc oprogramowanie jako usługa. Oznacza ona udostępnianie przez danego dostawcę już gotowego systemu dla sklepu, który zawiera w sobie już wszystkie konieczne kwestie takie jak hosting, bezpieczeństwo czy dopasowanie infrastruktury strony do naszego sklepu. To gotowe rozwiązania, dzięki którym użytkownik nie musi martwić się o żadne kwestie związane ze stworzeniem i założeniem witryny w sieci. Rozliczenia w tego typu usługach odbywa się zazwyczaj na zasadzie cyklicznego abonamentu. W takim modelu działa między innymi platforma internetowa CStore, a więcej informacji o ich możliwości w kontekście platformy hurtowej B2B można przeczytać na stronie www.cstore.pl/sprzedaz-hurtowa-b2b/

Czy warto wybrać model oprogramowania Saas?

Zalety wykorzystania modelu platformy SaaS są naprawdę duże. Pozwalają one bowiem między innymi na ciągłe aktualizacje oprogramowania przez dostawcę. Nie musimy martwić się więc o żadne kwestie związane z serwerem i hostingiem. To również duże wsparcie i pomoc techniczna w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów. Nie musisz posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy czy zatrudniać dodatkowych osób do pomocy. To duża wygoda i komfort dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z handlem w sieci. Sklep internetowy B2B w oprogramowaniu Saas jest więc naprawdę wartą uwagi ofertą.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top