Poradnik

W czym wyręczy Cię dobra agencja rekrutacyjna w Warszawie?

agencja rekrutacyjna warszawa praca

1,8 proc. – taka była stopa bezrobocia w Warszawie na koniec lutego 2021 roku. W praktyce więc w stolicy zjawisko bezrobocia nie istnieje, co oczywiście krzyżuje szyki przedsiębiorcom. Właściciele firm działających w Warszawie mają bardzo poważne trudności ze znalezieniem rąk do pracy, dlatego coraz więcej z nich decyduje się skorzystać z pomocy ekspertów. Dobra agencja rekrutacyjna w Warszawie rzeczywiście jest sporym wsparciem dla pracodawcy, ale w czym właściwie wyręcza swojego klienta? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Stworzenie profilu idealnego kandydata

To wcale nie jest takie proste. Wielu pracodawcom wydaje się, że doskonale wiedzą, kogo właściwie szukają, ale nie do końca potrafią określić konkretne kryteria – czy to związane z kwalifikacjami zawodowymi, czy cechami charakteru. Doświadczeni pracownicy agencji rekrutacyjnej w Warszawie mają takie umiejętności i na podstawie choćby szczątkowych informacji przekazanych przez klienta są w stanie stworzyć profil idealnego kandydata.

Jest to o tyle ważne, że dzięki takiemu profilowi cały proces rekrutacyjny przebiega o wiele sprawniej. Od razu można ściśle określić wymagania wobec kandydatów na etapie ogłoszenia, a następnie sprawnie odrzucać podania osób, które nie wpisują się w profil.

Obranie strategii rekrutacyjnej

To jedna z najważniejszych rzeczy, jakie dla swojego klienta może zrobić profesjonalna agencja rekrutacyjna w Warszawie. Strategia pozyskiwania pracowników wcale nie musi bazować na standardowej rekrutacji – w grę wchodzą także inne rozwiązania, jak chociażby headhunting czy outsourcing.

Agencja po rozmowie z klientem i poznaniu jego potrzeb może zaproponować doradztwo HR, w ramach którego przeanalizuje indywidualną sytuację kadrową firmy i dobierze taką strategię rekrutacyjną, która z jednej strony pozwoli szybko obsadzić stanowiska, a z drugiej zoptymalizować koszty zatrudnienia.

Ogłoszenie rekrutacji

Jeśli zapadła decyzja o przeprowadzeniu standardowej rekrutacji, to agencja oczywiście przejmuje cały proces od swojego klienta. Oznacza to, że pracownicy agencji przygotowują treść ogłoszeń oraz publikują je w wybranych mediach – niekoniecznie tylko na portalach pracy, ale też portalach kariery czy w mediach społecznościowych.

Do obowiązków agencji może również należeć sformatowanie ogłoszeń w taki sposób, aby budowały one renomę pracodawcy. Atrakcyjny wygląd ogłoszenia może mieć bardzo duży wpływ na to, czy do procesu rekrutacyjnego zgłoszą się najbardziej pożądani pracownicy.

Przyjmowanie podań kandydatów i weryfikacja ich treści

W ramach kompleksowej obsługi agencyjnej firma rekrutacyjna w Warszawie przyjmuje wszystkie aplikacje przesyłane przez kandydatów, od razu analizując ich treść. Jest to bardzo duże ułatwienie dla przedsiębiorcy, który nie musi już tracić na to własnego czasu. W dodatku doświadczeni pracownicy agencji już na tym etapie są w stanie łatwo ocenić, którzy kandydaci są godni zainteresowania, co pozwala znacząco przyspieszyć proces rekrutacji.

Przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych

Wybrani kandydaci są zapraszani przez agencję na rozmowy kwalifikacyjne – w obecnych czasach część z nich może odbyć się online. Rozmowy są przeprowadzane przez doświadczonego rekrutera, który doskonale wie, jakie pytania zadać, aby lepiej poznać daną osobę, zweryfikować prawdziwość informacji podanych w CV oraz ocenić jej cechy charakterologiczne, co przecież także ma duży wpływ na to, czy kandydat sprawdzi się na zaoferowanym mu stanowisku.

Bezpośrednia rozmowa kwalifikacyjna stanowi kluczowy etap rekrutacji, dlatego dobrze jest powierzyć jej przeprowadzenie ekspertom.

Selekcja najlepszych kandydatów

Na podstawie przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych oraz analizy podań, życiorysów i doświadczenia zawodowego, specjaliści agencji HR typują tych kandydatów, którzy najlepiej wpisują się w przygotowany wcześniej profil. W razie potrzeby organizuje się dodatkowe, ostateczne rozmowy, aby uściślić pewne kwestie i nabrać pewności, że wybrane osoby mogą zostać przedstawione klientowi oraz zarekomendowane do zatrudnienia.

Negocjowanie indywidualnych warunków zatrudnienia

To także spore udogodnienie dla pracodawcy, który może zdać się na profesjonalizm, doświadczenie i znajomość rynkowych realiów przez specjalistów agencji HR. Firma rekrutacyjna w Warszawie może w imieniu klienta przeprowadzić proces zatrudnienia do samego końca, negocjując warunki płacowe z wybranymi kandydatami.

Jak widać zakres obowiązków, jakie może przejąć agencja rekrutacyjna w Warszawie, jest bardzo szeroki. To dobra informacja dla pracodawców, którzy nie tylko chcą szybko uzupełnić wakaty, ale też nie musieć osobiście angażować się w proces rekrutacji nowych pracowników, mogąc w pełni skupić się na prowadzeniu biznesu i życiu prywatnym.

Wszystkie opisane usługi zapewnia przedsiębiorcom agencja Verita HR – najlepiej oceniana firma rekrutacyjna w Warszawie (aż 97% pozytywnych opinii klientów biznesowych). Z jej aktualną ofertą można się zapoznać na stronie internetowej https://veritahr.com/warszawa.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top