Poradnik

W jakich miejscowościach pod Krakowem można wynająć magazyn?

magazyn wynajem kraków

Lokalizacja biznesu w stolicy Małopolski ma wiele zalet. Z jednej strony zyskuje się dostęp do dużego rynku wewnętrznego, a z drugiej gwarancję dobrego skomunikowania z naszymi zachodnimi, wschodnimi i południowymi sąsiadami. Magazyny w Krakowie znajdują się zarówno w administracyjnych granicach miasta, jak i w jego bliskim sąsiedztwie. Największe parki magazynowe powstają oczywiście poza miastem, najczęściej w bliskim sąsiedztwie autostrady A4 i portu lotniczego w Balicach.

Magazyny na południe i zachód od Krakowa

Największym zainteresowaniem inwestorów cieszą się miejscowości na południe od miasta, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, która w kierunku zachodnim prowadzi przez Górny Śląsk i Wrocław do Niemiec, na kierunku wschodnim przez Tarnów i Rzeszów na Ukrainę. Wynajmujący magazyn w Krakowie mogą przybierać spośród ofert podmiotów lokalizujących swoje inwestycje w okolicach miejscowości Skawina. To właśnie w tej niewielkiej miejscowości powstało w ostatnich latach najwięcej nowoczesnych obiektów magazynowych, z których korzystają zarówno wielkie międzynarodowe firmy, jak i krajowi przedsiębiorcy. Magazyny w Krakowie budowane są również w zachodniej części miasta, zwłaszcza w okolicach miejscowości Modlniczka, a także w pobliżu krakowskiego lotniska w Balicach.

Magazyny na wschód od Krakowa

Inną popularną lokalizacją dla inwestorów poszukujących magazynu w Krakowie są miejscowości położone na wschód od miasta, między innymi w okolicach Niepołomic, nieco bardziej oddalonej Bochni oraz Olkusza. Do krakowskiego rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych niekiedy zaliczane są również nowoczesne obiekty z okolic Tarnowa. Warto pamiętać, że za sprawną komunikację drogową pomiędzy Krakowem i Tarnowem odpowiada łącząca oba miasta autostrada A4 i choć dzieli je blisko 100 km, to jednak podróż autostradą zajmuje niewiele więcej niż godzinę. Magazyny w Krakowie, a zwłaszcza nowoczesne obiekty zlokalizowane na wschód od miasta, to łakomy kąsek dla podmiotów, którym zależy na nieco niższych cenach wynajmu. Przy poszukiwaniu atrakcyjnej oferty warto zwrócić się o pomoc do firmy doradczej znającej krakowski rynek nieruchomości magazynowych.

Największe skupisko nowoczesnych parków magazynowych znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Krakowa, na południe od autostrady A4, w miejscowości Skawina. Wiele nowych magazynów można znaleźć również w takich miejscowościach jak Modlniczka, Kokotów, Brzesko, Olkusz, Liszki i Tarnów. Oczywiście dostępnych jest również wiele nowoczesnych magazynów w Krakowie, w administracyjnych granicach miasta.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top