Biznes

W Stalowej Woli otwarto biurowiec Urbi Ferro. To pierwszy w tym mieście biurowiec klasy A

stalowa wola biurowiec urbi ferro
fot. UM Stalowa Wola

Stalowa Wola/Biurowiec Urbi Ferro. Inwestycja powstała w ciągu 19. miesięcy. Wybudowano wielofunkcyjny, nowoczesny obiekt o powierzchni najmu przekraczającej 6000 metrów kwadratowych.

Jest to zarówno pierwszy zrealizowany projekt w ramach „Programu Fabryka”, a także pierwszy biurowiec klasy A w Stalowej Woli.

Partnerami tej inwestycji są spółka Operator ARP z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu i Miasto Stalowa Wola, które wskazało teren realizacji przedsięwzięcia. 

Projekt biurowca opracowała krakowska pracownia URBA Architects. Powstała zwarta bryła budynku wraz z horyzontalnym rytmem otworów okiennych o grafitowej ślusarce okiennej, podkreślających jasny kolor elewacji, tym samym nawiązując do najlepszych tradycji architektury okresu międzywojennego, w którym powstał Centralny Okręg Przemysłowy. 

Stalowa Wola jest jednym z pierwszych miast, które przystąpiły do Programu Fabryka, realizowanego przez spółkę Operator ARP. Jego głównym celem jest stymulowanie rozwoju gospodarczego polskich miast średniej wielkości.

Impulsem ku temu ma być budowanie nowoczesnych powierzchni biurowych, które ściągną do miast firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, a także będą służyć lokalnemu biznesowi, poszukującemu przestrzeni o wysokim standardzie. 

Operator ARP jest spółką zależną Agencji Rozwoju Przemysłu. Do jej zadań należy optymalizacja majątku, ale też skuteczne zarządzanie gruntami oraz nieruchomościami. Spółka odpowiada za realizację Programu Fabryka, 

W kompleksie „Fabryka Urbi Ferro” przyszli najemcy i ich klienci znajdą nowoczesną, klimatyzowaną przestrzeń biurową, zaplecze kuchenno-sanitarne, 51 miejsc parkingowych w podziemnym garażu, 82 zewnętrzne miejsca parkingowe, 56 miejsc parkingowych dla rowerów wraz z szatnią i prysznicem dla przyjeżdżających do pracy jednośladem, zielone patio, strefę relaksu, czy chociażby wygłuszające kabiny do prowadzenia rozmów telefonicznych. 

fabryka urbi ferro stalowa wola biurowiec

fot. UM Stalowa Wola

źródło: UM Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top