Biznes

Warszawska kancelaria prawna ma pomóc w walce o Browar Leżajsk

browar leżajsk

Browar Leżajsk. Samorządowcy z Leżajska nie rezygnują z walki o przywrócenie produkcji piwa w tamtejszym browarze.

Wynajęli warszawską kancelarię prawną, która ma pomóc w negocjacjach z Grupą Żywiec.

Z początkiem września browar formalnie zakończył produkcję po 48 latach. Niewielka grupa pracowników utrzymuje zakład w sprawności technicznej.

Podczas ostatniej sesji rady powiatu leżajskiego powołano zespół negocjacyjny do rozmów z Grupą Żywiec. Jego członkowie liczą na to, że przy pomocy prawników specjalizujących się w prawie gospodarczym i unijnym łatwiej będzie rozmawiać z właścicielem zakładu.

Z browaru nie wywieziono żadnych maszyn, dlatego samorządowcy uważają, że jest szansa na powrót do produkcji piwa. Grupa Żywiec informuje jedynie, że trwają negocjacje z potencjalnymi inwestorami i są one poufne. Wcześniej odrzucono ofertę partnera gminy Leżajsk spółki Żabka Polska.

Samorządowcy obawiają się, że Grupa Żywiec sprzeda zakład inwestorowi nie związanemu z branżą piwną, a piwo Leżajsk będzie warzone w innym browarze, co było już zapowiadane.

Likwidacja Browaru Leżajsk oznacza utratę zatrudnienia nie tylko przez ponad stu pracowników zakładu, ale także około 300 osób z firm współpracujących z browarem.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top