Poradnik

Zalety i wady korzystania z usług wypożyczalni samochodów

Zalety i wady korzystania z usług wypożyczalni samochodów 1

Wynajem samochodu staje się coraz bardziej popularną usługą w Polsce. Bez wątpienia poruszanie się po mieście autem jest sporą wygodą dla większości z nas. W szybki sposób możemy dostać się w miejsce docelowe. Przedstawiamy wady i zalety korzystania z usług wypożyczalni pojazdów.

Wynajem samochodu – gdzie znajdę najlepszą ofertę?

Oferty wynajmu samochodu możemy znaleźć w internecie. Jest to najszybszy sposób, w jaki nie tylko wybierzemy odpowiednią firmę, w której zdecydujemy się na wynajem pojazdu, ale również bez wychodzenia z domu mamy możliwość zapoznania się z opiniami na temat danej firmy. Dodatkowo, zweryfikujemy koszty, jakie wiążą się z wynajem samochodu. Oczywiście firmy zajmujące się wynajmem aut również działają stacjonarnie. Wypożyczalnia samochodów w Lublinie to jedna z renomowanych firm, która posiada bogatą flotę pojazdów, dostępną na każdą kieszeń. Klienci mogą wybrać spośród samochodów ekonomicznych, vanów, czy nawet kilkuosobowych busów.

Pojazdy możemy wynajmować na okres krótkoterminowy, czyli na czas do jednego miesiąca. Osoby zainteresowane dłuższym okresem rezerwacji również znajdą coś dla siebie. Wynajem długoterminowy w Carfree dostępny jest na okres od 2 do 5 lat od momentu podpisania umowy. Dla większości klientów ważne jest uzyskanie informacji, że po czasie korzystania z pojazdu, nie są oni zobowiązani do jego zakupu, czy wzięcia pojazdu w leasing. Korzystanie z oferty dostępnej na stronie internetowej Carfree jest z pewnością sporą oszczędnością czasu i pieniędzy. Jeżeli mamy jakieś dodatkowe pytania, można śmiało dzwonić do biura obsługi klienta. Konsultanci chętnie pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji w wyborze samochodu. Oferta dopasowana jest do potrzeb i możliwości finansowych klienta.

Zalety korzystania z usług wypożyczalni samochodowej

Bez wątpienia sporą zaletą korzystania z usług wynajmu samochodu jest jej cena. Znacznie większe koszty musielibyśmy ponieść, kupując nowe auto z salonu. Oprócz kwoty zakupu należy doliczyć koszty za ubezpieczenie, oraz ewentualnie naprawy samochodu. Z reguły wypożyczalnie samochodowe zapewniają poniesienie kosztów za wymienione usługi. W Carfree przed wynajmem pojazdu nie jesteśmy zobowiązani do płacenia kaucji, która może być wymagana w innych firmach. Co więcej, auto zostaje podstawione pod wskazane miejsce. Rezerwacji można dokonać zarówno online, jak i w najbliższym biurze stacjonarnym. Jeżeli znaleźlibyśmy się w sytuacji, gdzie przytrafiła się nam awaria samochodu, możemy liczyć na pełne wsparcie firmy np. bezproblemowe i szybkie uzyskanie auta zastępczego. Oczywiście wszystko zależy od warunków, na jakie zdecydowaliśmy się, podczas podpisywania umowy.

Wady związane z wypożyczeniem samochodu

Oprócz zalet, warto wymienić również kilka, dość istotnych wad, które mogą wiązać się z korzystaniem z usług wypożyczalni samochodowej. Przed podpisaniem umowy koniecznie jest zapoznanie się z umową i wszystkimi warunkami, jakie stawia sobie firma względem klienta. Ważne jest zwrócenie uwagi na kary, jakie mogą wiązać się z nieodpowiednim użytkowaniem pojazdu lub niewywiązaniem się z umowy. Kara zazwyczaj egzekwowana jest w formie pieniężnej. Pamiętajmy również, aby odstawić samochód w nienaruszonym stanie. Ewentualne zniszczenia mogą być powodem do złamania regulaminu dostępnego w podpisanej umowie. Przed wybraniem firmy zajmującej się wynajmem samochodów, warto przeczytać opinie na jej temat. Znajdziemy je bez problemu na forach tematycznych. Korzystajmy z usług renomowanych firm, które zapewnią wysoki standard usług.

Jesteś zainteresowany wynajem samochodu? Sprawdź warunki, jakie oferuje firma. Ważne również są koszty, jakie będą wiązały się z wypożyczeniem pojazdu. Przeczytaj także “Opinie Carfree – jakie samochody najczęściej wypożyczają Polacy?”.

 

2 komentarze

1 komentarz

  1. Bartek

    14 stycznia 2020 at 16:15

    Ciekawie i przejrzyście opisane. Dobrze się czyta.

  2. Damian

    14 stycznia 2020 at 20:15

    Ciekawie i przejrzyście opisane. Ciekawy blog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top