Poradnik

Zorganizuj imprezę na świeżym powietrzu, czyli jak wybrać namiot eventowy

Zorganizuj imprezę na świeżym powietrzu, czyli jak wybrać namiot eventowy 1

Zbliża się termin okrągłej rocznicy? Chcesz zorganizować nietypowe wesele, urodziny lub imprezę firmową na świeżym powietrzu? Nie ma problemu, jeśli temperatury powietrza na to pozwalają.

Co zrobić, jeśli zacznie padać deszcz? Jak zabezpieczyć stoły, by goście czuli się maksymalnie komfortowo w trakcie zabawy do białego rana? Odpowiedzią są namioty eventowe, które pozwalają na zróżnicowane konfiguracje. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat dostępnych opcji? W takim razie zapraszamy do dalszej części przygotowanego materiału. Znajdziesz w nim odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania.

Zalety namiotów eventowych

Wszystkie rozwiązania mają swoje wady i zalety. Warto więc przed podjęciem pierwszych decyzji zrobić listę wszystkich alternatywnych możliwości, wymieniając zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty. Zastanówmy się zatem, co mają nam do zaoferowania namioty imprezowe.

 

Po pierwsze otrzymujemy zróżnicowane rozmiary konstrukcji. Oznacza to, że bez problemu możemy wybrać wielkość namiotu, który będzie dostosowany do rodzaju imprezy, czy nawet ilości gości. Namiot eventowe można również ze sobą łączyć lub stawiać je blisko siebie. W ten sposób szybko i łatwo możesz rozdzielić stoły z jedzeniem od parkietu itp.

 

Wysokiej klasy namioty imprezowe można aranżować w dowolny sposób. Przykładowo firma Polotent udostępnia nam konstrukcje, które mogą mieć podniesione lub opuszczone wszystkie ściany, a klient otrzymuje możliwość zamówienia komponentów z oknami lub bez nich. Dzięki temu dostosujemy namiot weselny do oczekiwań zarówno pod względem wizualnym, jak i do warunków atmosferycznych. Trzeba przyznać, że jest to ogromne ułatwienie w porównaniu z salami bankietowymi, do których to my musimy się dopasować.

Czy namioty weselne są satysfakcjonującym rozwiązaniem?

Namioty weselne teoretycznie mają zapewniać ochronę przed ewentualnym deszczem, wiatrem i słońcem. Należy pamiętać jednak o ich podstawowych parametrach technicznych. Co znajdziesz na liście? Do najważniejszych aspektów zaliczamy m.in. wentylację i odprowadzanie wilgoci.

 

Spróbujmy sobie wyobrazić, że w trakcie letniej nocy zaczyna padać. Deszcz nie trwa długo i za chwilę na zewnątrz znowu jest ciepło. Jeśli materiał nie zagwarantuje odpowiedniego odprowadzania wilgoci, goście zaczną szybko odczuwać dyskomfort, wszystko zaparuje i w namiotach zacznie panować nieprzyjemna atmosfera. Podobnie będzie wyglądać sytuacja, gdy wentylacje okażę się zbyt mało wydajna. Wystarczy wyobrazić sobie, jak może czuć się 100-150 gości weselnych (lub w wielu przypadkach więcej), którzy bawią się, jedzą, rozmawiają i piją napoje wyskokowe pod namiotem, w którym cyrkulacja powietrza jest zbyt mało efektywna. Trzeba przyznać, że może być traumatyczne przeżycie, a sama impreza szybko przeniesie się poza namiot.

Wiesz już wszystko, lecz potrzebujesz informacji, skąd wziąć namiot, który zasługuje na Twoją uwagę? Sprawdź ofertę ww. Polotent. Cieszy się ona uznaniem tysięcy użytkowników, czy nawet organizatorów imprez, wesel i eventów.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top