News

Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi – czyli film o ludziach, którzy doceniają potencjał tego regionu

podkarpackie to ty film kampania fundusze europejskie
Kadr z filmu "Podkarpackie to Ty"

Podkarpacie to miejsce fenomenalne, pełne różnorodności kulturowej, w którym w sposób płynny łączy się bogata historia i ogromna tradycja z nowoczesnością i zwykłym życiem. Film ukazuje losy osób, które są świadome swojej tożsamości i świadomie tego, że ten właśnie region jest nie tylko ich prawdziwym domem, ale również miejscem, gdzie mogą realizować swoje pasje.

Naturalność filmu

Obecnie możemy z powodzeniem znaleźć wiele filmów promujących najróżniejsze regiony w Polsce. Możemy mieć o nich różnorodne zdanie, ale zdecydowanie musimy docenić to, że pokazują, jak często od praktycznej strony wygląda codzienne życie. Film Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi przede wszystkim zwraca uwagę swoją naturalnością, przez którą należy rozumieć bardzo dobre pokazanie historii bohaterów, którzy zostali dobrani w bardzo ciekawy sposób, a ich losy opowiedziane są słowami przemawiającymi do wyobraźni i poruszającymi do działania. Opowiadają oni o tym, dlaczego nie wyobrażają sobie życia w innym miejscu, innego stylu życia, wyznawania innych wartości. Ich wypowiedzi przeplatane są pięknymi scenami z lotu ptaka, odpowiednio dobraną muzyką. To wszystko sprawia, że film od pierwszej minuty wzbudza zainteresowanie i chce się go oglądać.

Bohaterowie – klucz do sukcesu

Nie da się ukryć, że głównym walorem filmu (oprócz bardzo dobrego montażu i naturalności) są właśnie bohaterowie – 8 osób, 8 historii, 8 różnych postaci, które znalazły sposób na życie, rozwijanie siebie oraz regionu – przy wykorzystaniu środków unijnych. Bohaterów filmu łączą zdecydowanie dwie rzeczy: chęć do działania i zrobienia czegoś pozytywnego ze swoim życiem, a także miłość do Podkarpacia, jako miejsca z tradycją, ale również ogromnym potencjałem na przyszłość. Wszyscy bohaterowie są w pełni naturalni i wypowiadają się w sposób szczery, przemyślany, budzący zaufanie oraz sympatię. Opowiadają swoją historię w sposób zrozumiały, nie mówiąc jedynie o walorach np. prowadzenia własnej działalności, ale również o problemach oraz obawach, które udało się pokonać. Ważne, że nie są to osoby znane, prowadzące topowe firmy, ale osoby, które pokazały, że przeciętny Kowalski może realizować swoje marzenia, w miejscu, które kocha. Ważny jest również przekrój (od mężczyzny produkującego motocykle, przez kowala czy producenta odzieży, na mechaniku lotnictwa kończąc).

Skuteczna, ale nienachalna promocja regionu

Film Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych filmów reklamowych promujących regiony. W odróżnieniu od takich typowych produkcji mamy tu do czynienia z ukazaniem potencjału Podkarpacia nie tylko poprzez krajobraz, zabytki, architekturę, ale poprzez ludzi, którzy są prawdziwym skarbem, a jednocześnie zasobem do rozwoju regionu. Z filmu dowiadujemy się, że region ten jest miejscem otwartym na ludzi i pomysł – wystarczy tylko chcieć z tego potencjału skorzystać.

Obejrzyj cały film „Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi”

Film jest zwieńczeniem kampanii Podkarpackie to Ty, promującej efekty wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 oraz Funduszy Europejskich w regionie.

Film powstał na zlecenie samorządu województwa Podkarpackiego.

Film Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych filmów reklamowych promujących Fundusze Europejskie oraz regiony.

O twórcach filmu

Za koncepcję i produkcję filmu odpowiada DogFilm Studio Filmowe, wielokrotny zwycięzca konkursów Camerimage 2017, 2018, 2019.

Za sterami reżyserskimi usiadł Paweł Nazaruk, scenarzysta, producent, reżyser i operator filmowy. Dwukrotny stypendysta Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Twórca wielu nagradzanych w Polsce i za granicą autorskich filmów i seriali dokumentalnych, w tym: Dziura do piekła, To się ciągle wydarza, Searching for Hell, Miłość Polsko/Ruskaja Lubow.

Do współpracy reżyserskiej zaproszony został także Arkadiusz Bartosiak, wielokrotnie nagradzany reżyser filmów dokumentalnych i krótkich metraży, autor książkowych wywiadów z Andrzejem Sewerynem, Markiem Dyjakiem i Jackiem Gmochem.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top