Biznes

Krosno przygotowuje nowe tereny inwestycyjne i chce rozbudować lotnisko. Co poza tym?

krosno dolina lotnicza

Krosno/Dolina Lotnicza. Stowarzyszenie Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza” będzie promowało potencjał gospodarczy i ofertę inwestycyjną Krosna.

Dzisiaj zostało zawarte porozumienie rozszerzające dotychczasową współpracę.

Na 2024 rok zaplanowano szereg działań, w tym promocję podczas międzynarodowych targów, konferencji i misji gospodarczych, informowanie o ofercie Krosna na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Stowarzyszenia, czy promocję bezpośrednią wśród członków.

Przewidziano także współpracę przy organizacji wydarzenia sieciującego dla przedstawicieli branży lotniczej z Krosna.

Dla Krosna branża lotnicza jest jednym z najważniejszych motorów rozwojowych – podkreśla prezydent Piotr Przytocki.

Obecnie przygotowujemy nowe tereny inwestycyjne, jak również planujemy dalszą rozbudowę lotniska. Chcemy docierać z informacją o naszej ofercie do firm lotniczych i wzmacniać ten sektor w naszym mieście. Dzięki partnerstwu z Doliną Lotniczą będziemy mogli zachęcać potencjalnych inwestorów do lokalizowania ich przedsięwzięć w Krośnie – dodaje prezydent.

Stowarzyszenie „Dolina Lotnicza” jest najstarszym i największym polskim klastrem przemysłowym.

Zrzesza ponad 190 członków, w tym przede wszystkim producentów branży lotniczej z wielu regionów Polski. Wśród nich znajdują się reprezentanci światowych koncernów, największych firm prowadzących działalność w Polsce. Do Stowarzyszenia należą także krośnieńskie firmy, w tym Goodrich Aerospace Poland, Wietpol Aerospace, Dioxid, ScaleWings AeroPro.

Dolina Lotnicza ma renomę w sektorze lotniczym na całym świecie. Bierze udział w targach, konferencjach i spotkaniach branżowych, promując członków i wspierając ich w pozyskiwaniu kontrahentów – zauważa dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta.

Współpraca jest dla nas dużą szansą. Obecnie prowadzimy działania w zakresie uzbrojenia ok. 112 ha w Strefie Inwestycyjnej „Krosno 2”, jak również będziemy zwiększać powierzchnię Strefy Inwestycyjnej „Krosno – Lotnisko” o ok. 18 ha. Do obu lokalizacji serdecznie zapraszamy inwestorów, szczególnie z branży lotniczej, priorytetowej dla rozwoju miasta i regionu. Oprócz przygotowania terenów działamy także w zakresie stałego rozwijania kształcenia zawodowego w branży lotniczej, tworzenia oferty mieszkaniowej dla pracowników, czy oferowania atrakcyjnych zwolnień podatkowych – informuje dr Tomasz Soliński.

Region krośnieński jest od wielu lat mocnym ogniwem Doliny Lotniczej. Mam w tym zakresie specjalne, osobiste doświadczenia. Przepracowałem w Goodrich Krosno 4 lata, kierując tą firmą i rozwijając ją. To były dla mnie piękne lata. Lotnicze firmy krośnieńskie cieszą się naszym szacunkiem. Z wielkim zainteresowaniem dowiadujemy się o planach miasta co do rozwoju stref inwestycyjnych. Moja wizyta u Pana Prezydenta Piotra Przytockiego była ściśle związana z tymi właśnie planami. Będziemy aktywnie współpracować z Krosnem w propagowaniu lokalnych możliwości inwestycyjnych. Krosno i okolice mają silny potencjał przemysłowy i edukacyjny. Jestem przekonany, że nasza współpraca zaowocuje konkretami – stwierdził Marek Darecki Prezes Doliny Lotniczej.

źródło: UM Krosno

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top