News

Andrzej Duda: Rozumiem rozpacz ludzi patrzących, jak dorobek ich życia niszczeje, jednak przepisy są takie, jakie są i niestety powinny być egzekwowane

duda obostrzenia przepisy firma
fot. gov.pl (archiwum)

Rozumiem zniecierpliwienie i niejednokrotnie rozpacz ludzi patrzących, jak dorobek ich życia niszczeje, jednak przepisy są takie, jakie są i niestety powinny być egzekwowane – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”, nawiązując do obowiązujących obostrzeń epidemicznych.

Tygodni „Sieci” poinformował na swojej stronie internetowej, że w najnowszym numerze – 25 stycznia – ukaże się wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą. Jak czytamy, prezydent powiedział w nim m.in., że za walkę z epidemią koronawirusa wystawia rządowi 4+; odniósł się również do przyszłości Zjednoczonej Prawicy. W zapowiedzi czytamy, że wywiad dotyczy również m.in. wydarzeń w Stanach Zjednoczonych, szans powodzenia ruchu Szymona Hołowni oraz pracy córki prezydenta w Pałacu Prezydenckim.

Ponadto – według tygodnika – Andrzej Duda mówił w wywiadzie o tym, co jako społeczeństwo powinniśmy zrobić, by skuteczniej walczyć z rozprzestrzeniającym się koronawirusem; przekonywał, że Polacy powinni przede wszystkim wziąć udział w programie szczepień, gdyż choroba niesie ze sobą bardzo realne zagrożenie.

„Chociaż miałem to wielkie szczęście, że chorowałem lekko, a nawet bardzo lekko i objawy były u mnie znikome, to jestem daleki od bagatelizowania sprawy. Moja koleżanka, z mojego rocznika, kobieta bez żadnych chorób współistniejących, o mało nie umarła. Ponad tydzień była pod respiratorem, jej stan był krytyczny. Byłem przerażony, codziennie dowiadywałem się o jej zdrowie. Dzięki zaangażowaniu i fachowości personelu medycznego udało się ją uratować. Jest dla mnie jasne, że ten wirus to nie jest sprawa bagatelna – powiedział prezydent w wywiadzie.

Prezydent ocenił również, że rząd Zjednoczonej Prawicy radzi sobie stosunkowo dobrze z pandemią. Odnosząc się do obowiązujących obostrzeń Andrzej Duda powiedział: „Rozumiem zniecierpliwienie i niejednokrotnie wręcz rozpacz ludzi, którzy patrzą, jak dorobek ich życia niszczeje. Jednak przepisy są takie, jakie są i niestety powinny być egzekwowane. Karanie ludzi, którzy są zrozpaczeni, jest okropną koniecznością”.

„Przede wszystkim więc apelujemy do wszystkich o wytrzymałość i rozsądek. Gdyby u władzy byli brutalni gospodarczo liberałowie, to byłoby po nas. Przypomnijmy sobie: rok 2008 i w zasadzie żadnej pomocy ze strony państwa. Pamiętacie panowie ten skokowy wzrost bezrobocia? Teraz rządzący podeszli do kryzysu inaczej. Można powiedzieć, że lekko zwolniliśmy, ale wciąż płyniemy – podkreślił Andrzej Duda. (PAP)

3 komentarze

3 Comments

 1. Anonim

  24 stycznia 2021 at 19:43

  Przy wyborach przedsiębiorcy zapamiętamy

 2. Obywatel

  24 stycznia 2021 at 20:40

  Łatwo powiedzieć jak jego cały dorobek życia nie istnieje bo pali głupa za pieniądze podatników

 3. Ja

  2 lutego 2021 at 18:20

  Przepisy są jakie są…każdy przedsiębiorca już wie, że przepisy są nielegalne, tak orzekł Sąd w Opolu. Nie można zakazać działalności bez stanu nadzwyczajnego. Rząd łamie prawo, przedsiębiorcy zgodnie z prawem otwierają firmy. Poczytaj Konstytucję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top