Inwestycje

Jakie atrakcje zapewni Centrum Dowodzenia-Twierdza Przemyśl?

twierdza przemyśl
fot. UM Przemyśl

Przemyśl. W przemyskim budynku, znanym jako „bunkier” powstaje Centrum Dowodzenia – Twierdza Przemyśl.

Ma to być unikatowy kompleks wystawienniczy i edukacyjny, poświęcony historii pierwszej wojny światowej. To miejsce, które z pewnością przyciągnie turystów zainteresowanych militarnymi zabytkami oraz chcących zgłębić historię przemyskich fortyfikacji i trudności życia w tych czasach.

Na pierwszym piętrze będzie sala promująca inne atrakcje Przemyśla i jego okolic, zachęcając turystów do dłuższego pobytu w tym urokliwym mieście. Jednak prawdziwa atrakcja znajduje się na parterze.

Główne prace budowlane już się zakończyły, teraz czas na wypełnienie wnętrz treściami: instalacjami, projekcjami, makietami i scenografiami. Wykonawca ma czas do końca lipca, aby sfinalizować projekt.

Montaż mebli, gablot i instalacji jest już w fazie końcowej. Trwają również prace nad treścią merytoryczną, włączając nagrania z udziałem aktora, który w formie hologramu będzie oprowadzał przez 14 sal ekspozycyjnych. Sala kinowa z efektami 5D jest prawie gotowa, a w niej odwiedzający będą mogli obejrzeć przetworzone archiwalne filmy od czasów I wojny światowej do dzisiejszych dni.

Powstaje także pomieszczenie imitujące wagon kolejowy z epoki, którym żołnierze wielonarodowej armii podróżowali na front. W innej sali, utrzymanej w atmosferze powagi i refleksji, potomkowie walczących w Twierdzy Przemyśl będą mogli odnaleźć nazwiska poległych przodków za pomocą specjalnego elektronicznego wykazu, a być może nawet dowiedzieć się o ich miejscach pochówku.

Cała podróż po tych i innych miejscach, które wzbogacą wiedzę o życiu w Twierdzy i oblężonym Przemyślu, zajmie około 2 godzin.

Oprócz tych atrakcji, przygotowana zostanie oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży, obejmująca interesujące lekcje na temat Wielkiej Wojny. Zajęcia będą odbywać się w świetnie wyposażonych salach warsztatowych, z pięknym widokiem na stok narciarski oraz tarasem, z którego można podziwiać panoramę Przemyśla.

Sala restauracyjna jest już gotowa, a także pomieszczenia kuchni z jej zapleczem oraz urokliwa sala kominkowa.

Prace postępują szybko, więc niedługo będziemy mogli cieszyć się nowym, atrakcyjnym obiektem w otoczeniu pięknej okolicy przemyskiego Zniesienia.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top