News

Barbara Nowacka w Centrum Kształcenia Zawodowego w Rzeszowie. Po co ta wizyta?

barbara nowacka rzeszów
fot. PUW w Rzeszowie

Rzeszów. Minister edukacji Barbara Nowacka przebywała z wizytą w województwie podkarpackim.

Rozmawiała z dyrektorami szkół branżowych, samorządowcami i parlamentarzystami o przyszłości szkolnictwa zawodowego.

Zaczynamy tę rozmowę w Rzeszowie, w mieście innowacji. Mieście, które udowadnia, że nie trzeba być w centrum kraju, żeby być centrum innowacyjności. Regiony mogą wykorzystywać wspaniałe zasoby, jakie mają. Zasoby intelektualne, zasoby ludzkie, integrować się, łączyć się z przemysłem, nową technologią na rzecz rozwoju Polski, przemysłu i gospodarki – mówiła minister Nowacka.

Połączone z dyskusją spotkanie odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego i było okazją do podsumowania projektu pn. „Rzeszowskie szkoły otwarte na rynek pracy” realizowanego w Rzeszowie.

Główne cele przedsięwzięcia to wzrost jakości oraz poprawa warunków kształcenia w placówkach szkolnictwa zawodowego w dziewięciu rzeszowskich szkołach i placówkach kształcenia zawodowego, m.in. w Zespole Szkół Technicznych, Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości, Zespole Szkół Elektronicznych czy Centrum Kształcenia Zawodowego.

Wartość projektu wyniosła prawie 5 mln zł, z czego dofinansowanie Unii Europejskiej prawie 4,5 mln zł.

W jego ramach 416 uczniów i 143 nauczycieli ukończyło kursy i szkolenia zawodowe, 480 uczniów odbyło staże zawodowe u pracodawców a 2,2 mln zł zostało przeznaczone na wyposażenie rzeszowskich szkół zawodowych.

Pokazujecie jak można budować nowoczesne szkolnictwo zawodowe – podkreśliła minister Nowacka, która podziękowała za zaangażowanie w rozwój szkolnictwa branżowego i zaprosiła do współpracy w tworzeniu szkolnictwa zawodowego, które będzie odpowiadać na zapotrzebowanie rynku pracy na dobrze wykwalifikowanych pracowników.

 Musimy zerwać ze stereotypem, że dobra praca jest wyłącznie po skończeniu wielostopniowych studiów. Dobra praca jest tam, gdzie jest doby zawód, potrzebny na rynku pracy – dodała.

źródło: PUW Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top