Inwestycje

Będzie przebudowa starego mostu przez Wisłę w Sandomierzu. Ogłoszono przetarg

drugi most sandomierz wisła budowa przetarg
Fot. W. Piasek

Długo wyczekiwana przebudowa starego mostu przez Wisłę w Sandomierzu, staje się realna. Przedsięwzięcie jest na etapie procedury przetargowej, natomiast wykonawca zostanie wyłoniony jeszcze w grudniu tego roku.

Wyłączony całkowicie z eksploatacji w 2013 roku most ma być rozebrany do samych podpór. Na ich wzmocnieniu powstanie całkowicie nowa konstrukcja, wizualnie zbliżona do aktualnie użytkowanej przeprawy z 2011 roku.

serwis cnc oprzyrządowanie renishaw

Inwestycja obejmie dwa pasy jezdni o szerokości 3,5 metra każdy oraz szeroki na półtora metra chodnik. Według przyjętych założeń obiekt o długości 460 metrów ma być zrealizowany w ciągu 3 lat. Docelowo ruch komunikacyjny będzie się odbywał równolegle na dwóch mostach, ale w przeciwnych kierunkach.

Na razie nie podano kosztu przebudowy starej przeprawy jednak Małgorzata Pawelec z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach przypomina, że zatwierdzony 2 lata temu program inwestycyjny dla tego zadania opiewał na kwotę ponad 120 milionów złotych.

Tymczasem burmistrz Sandomierza Marcin Marzec zwraca uwagę, że drugi most tylko częściowo poprawi drożność komunikacyjną w tym newralgicznym miejscu, ponieważ pozostaje problem tak zwanego „wąskiego gardła” na ulicy Lwowskiej. Chodzi o odcinek od stacji PKP w Sandomierzu do samej przeprawy przez Wisłę.

Burmistrz Marzec poinformował też o podjęciu starań w kierunku kolejnej inwestycji obejmującej m.in. budowę Lwowskiej-bis. W dni robocze przejeżdża tamtędy około 35 tysięcy pojazdów w ciągu doby.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top