Inwestycje

Będziemyśl: MATBUD wybuduje parking niedaleko przystanku kolejowego

będziemyśl
fot. PKP PLK

W Będziemyślu, w okolicach przystanku kolejowego na linii E30 Kraków – Medyka, zostanie wybudowany parking.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z wykonawcą na kwotę blisko 1 mln zł netto, obejmującą projektowanie i realizację prac budowlanych.

Inwestycja ta została zaplanowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

Nowy parking w pobliżu peronów znacznie ułatwi komunikację dla mieszkańców pobliskich miejscowości, w tym gminy Sędziszów Małopolski. Zapewni on lepsze warunki i możliwości przesiadek na kolej, co przyczyni się do usprawnienia podróży pociągiem, samochodem lub rowerem.

W ramach umowy przewidziano wybudowanie 50 miejsc parkingowych dla samochodów, w tym trzech dedykowanych osobom z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Dla rowerzystów przewidziano 15 zadaszonych stojaków rowerowych.

Parking zostanie wyposażony w oświetlenie, co ułatwi korzystanie z niego także po zmroku. Dla zwiększenia bezpieczeństwa planowane jest również zainstalowanie monitoringu. Dodatkowo, w ramach zadania, przewidziano budowę chodnika umożliwiającego wygodne dotarcie do peronów.

Firma MATBUD zrealizuje projektowanie i budowę parkingu na zlecenie PLK SA. Planowany termin zakończenia prac przewidziany jest na drugą połowę 2025 roku.

Na terenie Podkarpacia planowanych jest 10 inwestycji peronowych z listy podstawowej, obejmujących miejscowości: Przemyśl, Hurko, Medyka, Żurawica, Ropczyce, Strzyżów, Mielec (dwa przystanki), Chorzelów oraz Zaklików.

Umowy na projektowanie i wykonanie prac zostały już podpisane dla 9 z tych miejscowości.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top