News

BOSG zatrzymała Egipcjanina. Zajmował się organizowaniem nielegalnego przekraczania granicy

bosg straż graniczna nielegalne przekraczanie granicy

36-letni Egipcjanin, poszukiwany przez śledczych z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej (BOSG), został zatrzymany na warszawskim lotnisku.

Jest to ostatni z trójki cudzoziemców zaangażowanych w organizowanie nielegalnego przekraczania granicy.

Jak poinformował w piątek PAP rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Piotr Zakielarz, 36-letni obywatel Egiptu został zatrzymany po przylocie do Polski z Hurghady w Egipcie.

„Zatrzymanie Egipcjanina było efektem żmudnej pracy śledczych. Jest kolejnym przykładem pociągnięcia do odpowiedzialności pomimo upływu czasu i pobytu poszukiwanego poza Unią Europejską” – zwrócił uwagę ppor. Zakielarz.

Śledztwo w sprawie szajki zajmującej się organizowaniem nielegalnego przekraczania granicy wszczął w lutym 2021 r. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej (BOSG).

„Strażnicy wpadli na trop dwóch Turków oraz Egipcjanina, którzy w styczniu 2020 roku przemycili przez tzw. zieloną granicę z Ukrainy trzech obywateli Turcji. Imigrantów ujawniono na podkarpackim odcinku granicy” – wyjawił rzecznik BOSG.

Dodał, że pierwszych członków szajki – dwóch Turków – zatrzymano w połowie lipca 2021 r. w woj. lubelskim i wielkopolskim.

„36- i 40-letni obywatele Turcji usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani w związku z udziałem w przemytniczym procederze. Jeden z podejrzanych przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Wniosek w tej sprawie trafił już do sądu. Natomiast drugi nie przyznał się i do sądu trafił już jego akt oskarżenia” – wyjawił ppor. Zakielarz.

Ostatni z poszukiwanych członków szajki – Egipcjanin – został zatrzymany na wniosek śledczych z Przemyśla przez SG z portu lotniczego Warszawa-Okęcie.

Śledztwo w sprawie szajki prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top