Biznes

Branża lotnicza na Podkarpaciu szuka pracowników. Jest praca na wielu stanowiskach

branża lotnicza podkarpackie praca
Zdjęcie poglądowe

Praca/Branża lotnicza. Setki osób poszukujących pracy odwiedziło Branżowe Targi Pracy organizowane w Centrum Aktywizacji Zawodowej przez Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie.

Z ofertami dla potencjalnych pracowników pojawiło się siedem dużych firm, doskonale znanych i cenionych na rynku: BorgWarner Rzeszów Sp. z o.o., D.A. Glass Sp. z o.o., EME AERO Sp. z o.o., M&E Global Sp. z o.o., McBraida Polska Sp. z o.o., MTU Aero Engines Polska, Pratt & Whitney Rzeszów S.A.

To pierwsze tego typu targi, na które zaprosiliśmy firmy z branży lotniczej. Taki dobór pracodawców jest oczywisty, gdyż Rzeszów jest przecież stolicą Doliny Lotniczej – stwierdził, witając uczestników, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie Jacek Górak.

Praca w branży lotniczej: kto i kogo szuka?

Firma D.A. Glass szukała przede wszystkim pracowników produkcji, do obsługi maszyn i urządzeń produkcyjnych.

Zajmujemy się chemiczną i termiczną obsługą. Nasza firma cały czas się dynamicznie rozwija, zwiększamy produkcję, stąd i zapotrzebowanie na kolejnych pracowników – mówiła nam Magdalena Rogowska, specjalista ds. HR w firmie D.A. Glass.

Aż 150 pracowników poszukuje obecnie mająca siedzibę w Jasionce firma Eme Aero będąca jednym z największych i najnowocześniejszych na świecie centrów serwisowych dla silników lotniczych. Dzisiaj pracuje tu blisko 1000 osób.

Poszukujemy osób o zróżnicowanych doświadczeniu, zarówno otwartych na nowe wyzwania specjalistów, jak i poszukujących pierwszej pracy absolwentów – zachęcali przedstawiciele Eme-Aero.

Operatorów maszyn CNC, ślusarzy, inspektorów jakości i pracowników logistyki szuka z kolei rodzinna firma McBraida, w tym roku obchodząca dziesięciolecie istnienia, zajmująca się precyzyjną obróbką mechaniczną elementów do silników lotniczych.

Byliśmy tu już na kilku targach, współpracujemy z PUP w zakresie programów stażowych. Zawsze udaje nam się dzięki temu zatrudniać kolejne osoby na stałe. Stawiamy na młody, ambitny zespół – zapewniał Mariusz Machowski.

Zlokalizowane w dużej sali Centrum Aktywizacji Zawodowej stoiska poszczególnych firm przyciągały licznych zainteresowanych.

Targi są bardzo udane, dużo osób podchodzi, dopytuje o warunki zatrudnienia i wymagania – mówiła Katarzyna Zych z M&E Global. Firma ta – działająca w przemyśle obronnym, chce zatrudniać m.in. mechaników, magazynierów i kierowców z kategorią C.

Obecnie chcemy zaoferować pracę około 80 osobom. Interesują nas pracownicy produkcyjni, jak również specjaliści IT, zarówno do pracy w naszym zakładzie w Tajęcinie jak i Rzeszowie. Cały czas się rozwijamy, powiększamy park maszynowy, centrala z Monachium stawia przed nami kolejne zadania doceniając tutejszych pracowników – mówiła – Agnieszka Ostrowska, specjalistka ds. rekrutacji z MTU Aero Engines, wiodącego producenta podzespołów do silników lotniczych.

Z kolei Borg Warner, firma produkująca m.in. układy kontroli i sterowania przekładni automatycznych szukała na targach przede wszystkim operatorów produkcji, magazynierów i pracowników wsparcia produkcji, zaś zatrudniająca dzisiaj 4 tysiące pracowników Pratt & Whitney Rzeszów S.A. zachęcała do kontaktu osoby zainteresowane pracą jako operatorzy obrabiarek, ślusarze i inspektorzy jakości.

Otwierając targi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jacek Górak wyrażał nadzieję, że jeżeli będzie zainteresowanie zarówno firm jak i potencjalnych pracowników, to będą one kontynuowane w przyszłości.

źródło: Powiat rzeszowski

1 komentarz

1 komentarz

  1. Magdalena

    17 lutego 2024 at 06:05

    Gdzie znaleźć te oferty pracy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top