Biznes

Browar Leżajsk kończy produkcję piwa. Kto kupi zakład?

browar leżajsk

Browar Leżajsk. Tylko do jutra ma odbywać się produkcja piwa w leżajskim browarze.

Tak wynika z wcześniejszych informacji podawanych przez właściciela zakładu, Grupę Żywiec.

Nie wiadomo nic o rozmowach z potencjalnymi inwestorami, którzy chcieliby kupić zakład, gdyż są to kwestie poufne.

Wójt gminy Krzysztof Sobejko poinformował, że oferta złożona przez partnera gminy Leżajsk, spółkę Żabka Polska, została odrzucona.

Przedstawiciel zakładowej Solidarności nie chce się wypowiadać na temat sytuacji browaru i jego pracowników. Wiadomo, że otrzymali oni odprawy na mocy porozumienia związków zawodowych z dyrekcją. Pierwotnie zwolnienia grupowe miały objąć 78 osób z około 100 zatrudnionych. Ostatecznie z końcem sierpnia zwolnionych zostanie prawdopodobnie 47 osób.

Część pracowników skorzystało z programu dobrowolnych odejść. Około 10 osób zarejestrowało się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Leżajsku.

Stopa bezrobocia w powiecie leżajskim wynosi około 15 procent. Niektórzy pracownicy browaru znaleźli pracę w firmach w Stalowej Woli.

Produkcję piwa w Browarze Leżajsk rozpoczęto w 1978 roku. W 1999 roku właścicielem zakładu stał się koncern Heineken.

W lutym należąca do niego Grupa Żywiec ogłosiła zamiar zamknięcia browaru i przeniesienia produkcji piwa do innego zakładu.

źródło: PR Rzeszów

1 komentarz

1 komentarz

  1. prawda

    2 września 2023 at 10:13

    źle informacje podajecie czytenikom . browar już został sprzedany panom z Izrael . będą wydobywać wode.na własne potrzeby .i tak się właśnie pozbywamy nasze majątki w Polsce. i także został sprzedany budynek urzędu skarbowego dla panów z Izrael .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top