Biznes

CTP inwestuje pod Rzeszowem. Uruchomi park przemysłowo-logistyczny CTPark Rzeszów. Będą nowe miejsca pracy

ctp rzeszów praca
Wizualizacja

Rzeszów. Deweloper i inwestor CTP rozpoczyna budowę swojego pierwszego kompleksu produkcyjno-logistycznego.

W Rzeszowie wybuduje kompleks dwóch obiektów o łącznej powierzchni najmu blisko 50 000 mkw.

Będzie to 16. inwestycja firmy w Polsce, a zakończenie pierwszego etapu projektu zaplanowano na III kwartał tego roku.

Piotr Flugel, Krajowy Dyrektor ds. Budownictwa i Dyrektor Operacyjny w CTP Poland, wyjaśnia:

Do niedawna województwo podkarpackie było jednym z najmniejszych rynków magazynowych w kraju. Dziś obserwujemy rozwój gospodarczy w regionie i napływ międzynarodowych firm, które coraz częściej lokują tu swoje centra logistyczne i produkcyjne. Uruchomienie CTPark Rzeszów jest naszą odpowiedzią na wciąż niewystarczającą nową podaż w stosunku do popytu i planów rozwoju firmy. Chcemy stworzyć dobrze skomunikowaną sieć parków biznesu w Polsce. Obecnie nasze inwestycje obejmują już swoim zasięgiem osiem województw. W ramach inwestycji CTPark Rzeszów oddamy dwa kolejne budynki o powierzchni najmu 16 200 mkw. i 33 400 mkw. Właśnie rozpoczynamy budowę większego z budynków.

Jak czytamy na stronie internetowej firmy CTP:

Nazywane bramą do Europy Wschodniej, Podkarpackie jest jednym z regionów o największym potencjale wzrostu dla sektora przemysłowego i logistycznego. To tutaj krzyżują się główne szlaki komunikacyjne z północy na południe i ze wschodu na zachód.

Według prognoz to właśnie Rzeszów, stolica województwa podkarpackiego, będzie kluczowym węzłem przeładunkowym dla odbudowy Ukrainy i jednocześnie jednym z najważniejszych miast Europy Środkowo-Wschodniej. Według Cushman & Wakefield w IV kwartale 2023 r. zasoby produkcyjno-magazynowe w województwie wyniosły 515 000 mkw. Około 75% skupione jest na terenie Rzeszowa, przede wszystkim w jego północno-wschodnich obszarach (Jasionka lub Dworzysko). Z kolei współczynnik pustostanów na Podkarpaciu wynosi 1,7 proc. To jedna z najniższych wartości spośród wszystkich rynków regionalnych w Polsce odnotowana na koniec ubiegłego roku.

Lokalizacja CTPark Rzeszów zapewni dostęp do drogi ekspresowej S19, części międzynarodowej trasy Via Carpatia łączącej północ i południe Europy oraz autostrady A4 prowadzącej do Niemiec.

CTPark Rzeszów powstanie przy granicy miasta z gminą Świlcza, w pobliżu trasy S19, pomiędzy ulicami: Inwestycyjną, Technologiczną i Ceramiczną. Działka ma powierzchnię 6,9 ha.

ctpark rzeszów praca

Wizualizacja

Będzie to magazyn o wysokości 12 metrów, wyposażony w doki załadunkowe z windami hydraulicznymi i świetlikami na powierzchni 12,5 proc. Przestrzeń została zaprojektowana tak, aby spełniać standardy operacji logistycznych i produkcyjnych. Oświetleniem w kompleksie sterować będzie system DALI, a ogrzewanie będzie zasilane pompami ciepła. Najemcy będą mogli na bieżąco kontrolować i optymalizować zużycie mediów dzięki inteligentnemu systemowi opomiarowania. Konstrukcja budynku przygotowana jest także do montażu paneli fotowoltaicznych zapewniających pokrycie zapotrzebowania na energię z OZE.

Wysokie parametry techniczne inwestycji uzupełnione zostaną szeregiem rozwiązań zwiększających komfort codziennej pracy pracowników produkcyjnych i magazynowych. Elewacje budynków zostaną wyposażone w panele półprzezroczyste, charakteryzujące się przepuszczalnością światła słonecznego do 55 proc., natomiast elewacyjne płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej zapewnią dodatkową odporność ogniową. Co najmniej 6 proc. miejsc parkingowych będzie wyposażonych w stacje ładowania samochodów elektrycznych, z możliwością rozszerzenia tej infrastruktury do 20 proc. powierzchni parkingu. Teren inwestycji będzie stale monitorowany systemem telewizji przemysłowej CCTV.

W związku z powyższą inwestycją firmy CTP Miasto Rzeszów przygotowuje dużą inwestycję drogową, która połączy ulicę Warszawską z terenami przemysłowymi. Na budowę tej nowej drogi pozyskało dofinansowanie zewnętrzne w wysokości 250 mln zł.

Praca w CTP

Osoby zainteresowane ofertami pracy w firmie CTP powinny śledzić ten link –> CTP/Praca/Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top