News

Czarnek liczy, że po 18 kwietnia rozpocznie się stopniowy powrót do nauki stacjonarnej

Czarnek liczy, że po 18 kwietnia rozpocznie się stopniowy powrót do nauki stacjonarnej 1

Ministerstwo Edukacji i Nauki zakłada, że po 18 kwietnia rozpocznie się stopniowy powrót uczniów do nauki stacjonarnej, począwszy od przedszkoli. W kolejnych tygodniach mieliby wracać uczniowie klas I-III i kolejnych klas szkół podstawowych, a w maju – szkół ponadpodstawowych, poinformował minister Przemysław Czarnek.

Pytany o powrót uczniów do szkół, Czarnek powiedział w rozmowie z RMF FM: „zakładamy, że już od 18 kwietnia będzie to możliwe”.

„Kluczowe będą dane z jutrzejszego dnia i z czwartku. Jeżeli one potwierdzą tendencję spadkową, czyli to odpływanie trzeciej fali, to począwszy od poniedziałku jest wielka szansa, żebyśmy wracali najpierw do przedszkoli, w kolejnym tygodniu do klas I-III i do kolejnych klas szkół podstawowych, a następnie, w maju do szkół ponadpodstawowych, tak żeby w maju już wszyscy byli w systemie stacjonarnym” – podkreślił Czarnek.

Poinformował, że jedną z alternatyw jest nauczanie hybrydowe, w ramach którego do szkół uczęszczałoby 50% uczniów, reszta korzystałaby z nauczania zdalnego.

„Nie jest to przesądzone. To jest jeden ze scenariuszy, którzy leży na stole, żeby jak najszybciej dzieci wszystkich roczników mogły wrócić do nauki stacjonarnej” – podkreślił.

Zdaniem ministra, „nie ma najmniejszych powodów, żeby przesuwać matury”. Egzaminy maturalne zostały zaplanowane na 4 maja.

„Są warunki do tego, żeby maturę i egzamin ósmoklasistów przeprowadzić w terminie, zgodnie z tym, co jest zaplanowane” – powiedział.

Obecnie ze względu na pandemię nauka we wszystkich klasy szkół podstawowych, średnich, a także przedszkolach (z pewnymi wyjątkami) odbywa się w trybie zdalnym.

(ISBNews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top