News

Konfederacja chce postawić rządzących przed Trybunałem Stanu

konfederacja rzeszów wybory 2023
fot. Weronika Wilczyńska-Ortyl

Konfederacja/Wybory 2023. Nadużycia na jakie pozwolił sobie rząd Morawieckiego są zatrważające – mówili na rzeszowskim rynku podkarpaccy działacze Konfederacji.

Zarzuty wobec władzy dotyczą raportu Najwyższej Izby Kontroli, który stwierdza niegospodarne wydatkowanie środków publicznych w czasie pandemii COVID-19, w tym przekazanie siedem miliardów złotych na szpitale tymczasowe.

Karolina Pikuła, działaczka Konfederacji na Podkarpaciu, przypomniała, że inne partie opozycyjne popierały rozwiązania lockdownowe. Mają jednak okazję, aby zdjąć z siebie część odpowiedzialności i poprzeć wniosek Konfederacji o postawienie rządzących przed Trybunałem Stanu.

Zrobimy wszystko, aby przypomnieć Polakom o tym, co w perspektywie wojny i innych problemów w naszym kraju, zostało zepchnięte na dalszy plan. To jest sprawa, którą musimy zacząć rozliczać. Zrobimy wszystko, aby winni stanęli przed sądem – powiedziała Karolina Pikuła.

Przyjęcie wniosku o Trybunał Stanu dla premiera Morawieckiego i innych rządzących, wymaga od Konfederacji szerokiego poparcia w Sejmie. Zagłosować za nim musi co najmniej 3/5 wszystkich posłów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top